Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła
Podstawowa w Murowie
Dziś jest: sobota, 30-09-2023, Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

Aktualności 2023-2024

 • Spotkanie autorskie

  SPOTKANIE AUTORSKIE.jpeg

  26 września uczniowie klas 4-6 udali się z wizytą do GBP w Murowie na spotkanie autorskie ze znanym i cenionym pisarzem, panem Kazimierzem Szymeczką. Odbyło się ono w ramach projektu 'Strażnicy polskiej tożsamości - wielopokoleniowe odkrywanie symboli narodowych', który dofinansowano ze środków Biura 'Niepodległa' w ramach Programu Dotacyjnego 'Symbole Narodowe RP'. Pan Szymeczko opowiedział zebranym o początkach swojej twórczości, o źródłach twórczych pomysłów oraz zaprezentował niektóre ze swoich książek. Atmosfera spotkania była bardzo serdeczna, więc uczniowie chętnie zadawali pytania.

  zobacz więcej
  Data publikacji:
 • Mobilne OZE - cd

  OZE1.jpeg

  W minioną sobotę nasz zespół młodych naukowców, wraz z pomocami dydaktycznymi z tematyki OZE, gościł na festynie rodzinnym organizowanym w Młodniku. Uczestnikom wydarzenia została zaprezentowana partia wiedzy w temacie odnawialnych źródeł energii. Zarówno młodsi, jak i ci bardziej doświadczeni, mogli samodzielnie przekonać się, jak można wykorzystać energię kryjącą się w wodzie czy w wietrze. Już za moment te i pozostałe elementy wyposażenia zupełnie nowej ekopracowni, będą dostępne w pełnej okazałości.

   

  zobacz więcej
  Data publikacji:
 • Kolejne mobilne OZE

  OZE procaownia mobilna.jpeg

  "Najmilsi, w ostatnią sobotę, wraz z pomocami dydaktycznymi z tematyki OZE, gościliśmy na festynie rodzinnym organizowanym w parku w Murowie. Obecni mieli możliwość poszerzenia wiedzy w temacie odnawialnych źródeł energii. Bardzo nas cieszy, że z biegiem czasu to dzieci edukowały dzieci. Z łatwością wykorzystywały dostępne pomoce dydaktyczne. Już od następnego miesiąca, te i pozostałe elementy wyposażenia zupełnie nowej ekopracowni, będą oddane do dyspozycji.

  3!"

  zobacz więcej
  Data publikacji:
 • IX BIEG PARKOWY

  bieg parkowy-zbiorowe.jpeg

  21 września odbył się IX Bieg Parkowy pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego, pana Andrzeja Buły. Podczas słonecznej pogody o poranku przedszkolaki i uczniowie całej naszej gminy spotkali się w Parku w Murowie, by po raz dziewiąty już konkurować ze sobą w biegach. Liczne grupy biegaczy w liczbie prawie 170 osób wzięło udział w wydarzeniu. Przedszkolaki biegły na dystansie 200 metrów, uczniowie starsi na dystansie 400, 600 i 800 metrów. Spotkaniu towarzyszyły ogromne emocje sportowe podczas rywalizacji. Kibice również dopisali. Dekoracji mistrzów dokonał Wójt Gminy Murów, Michał Gollenia. Uczniowie naszej szkoły wraz z p. Katarzyną Proth od kilku dni przygotowywali Park do biegu. Praca zaowocowała jednak wspaniałym wydarzeniem, z którego jesteśmy bardzo dumni. Liczymy na to, że za rok, podczas edycji jubileuszowej – X BIEG PARKOWY, nie zabraknie chętnych zawodników naszej gminy, by uczcić te święto.

  Organizatorami była PSP w Murowie oraz PP w Murowie. Medale zasponsorował Marszałek Województwa Opolskiego – Andrzej Buła. Poczęstunek dla uczniów w postaci owoców – zasponsorował nam Wójt Gminy Murów.

   

  zobacz więcej
  Data publikacji:
 • Festyn rodzinny

  Festyn rodzinny.jpeg

  16 września mieszkańcy Murowa i zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystym otwarciu boiska do koszykówki i w festynie rodzinnym, którego tematem przewodnim była murowska legenda „O czarnym ptaku”. Na jej motywach uczniowie klasy VI, pod opieką p. Doroty Fiebich przygotowali inscenizację. Wcześniej w szkole zorganizowany został konkurs plastyczny. Zwycięskie prace zaprezentowano podczas festynu, a ich autorzy otrzymali piękne nagrody. W trakcie wydarzenia przeprowadzone zostały również dwa konkursy wiedzy dotyczące legendy, Kopca w Murowie i obszaru LGD Stobrawski Zielony Szlak oraz gra terenowa .

  zobacz więcej
  Data publikacji:
 • Laboratorium przyszłości - mobilnie

  MObilne LP.jpeg

  Zaczął się nowy rok szkolny. My również ruszamy w teren z zakupionymi pomocami w ramach programu „Laboratorium przyszłości”. Podczas X edycji Biegu Borsuka w Zagwiździu udostępniliśmy wszystkim zainteresowanym okulary VR. Poza podstawową obsługą tego sprzętu zaprezentowaliśmy gościom tej imprezy tematykę ekologiczną i odnawialnych źródeł energii. Wszyscy odwiedzający nasze stanowisko byli pod wrażeniem posiadanego sprzętu i zaprezentowanej za pomocą okularów tematyki. 

  zobacz więcej
  Data publikacji:
 • Pracownia OZE - mobilnie

  OZE.jpeg

  "3...2...1...Startujemy! Już są! Miło nam poinformować, iż nasza placówka wzbogaciła się o zupełnie nowe pomoce dydaktyczne z tematyki OZE. Pierwszymi użytkownikami byli uczestnicy "X Wojewódzkiego Biegu Przełajowego o Puchar Borsuka", który odbył się w ostatnią sobotę 09.09.2023r. w Zagwiździu. Zarówno dzieci, jak i dorośli, mogli zapoznać się z m. in. z budową i zasadą działania samochodu z napędem wodorowym. Była również okazja to przeprowadzenia różnych doświadczeń z tematyki Odnawialnych Źródeł Energii. Już od następnego miesiąca, te i pozostałe elementy wyposażenia w zupełnie nowej ekopracowni, będą pomagały w kształtowaniu postaw proekologicznych.

   

  zobacz więcej
  Data publikacji:
 • BIEG O PUCHAR BORSUKA

  borsuk11.jpeg

  21 uczniów naszej szkoły stanęło dziś na starcie X Wojewódzkiego Biegu o Puchar Borsuka. Wszyscy ukończyli biegi. Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich naszych reprezentantów. Na największe brawa zasługuje Antonia Duraj oraz Dominik Jasiński, którzy zajęli zaszczytne trzecie miejsca w swoich konkurencjach. Liczymy po cichu na narodziny nowych gwiazd lekkoatletycznych.

   

  zobacz więcej
  Data publikacji:
 • Konkurs plastyczny "Legenda o czarnym ptaku i Kopcu w Murowie"

  LEGENDA O CZARNYM PTAKU I KOPCU W MUROWIE

  O czarnym ptaku W Murowie pod Opolem jest wysoki kopiec. Wszyscy tu wiedzą, że tam straszy. Pokazuje się tam w nocy czarna księżna. A było to tak: Tu pod Murowem mieszkali raz księstwo, a on, ten książę, był zapalonym myśliwym. Na nic nie patrzył, czy to niedziela, czy to święta, czy ludzie mieli żniwa, czy inne roboty w polu – cięgiem ich wzywał do zamku i na gon brał. Raz w niedzielę znów zapomniał dzień święty święcić i z całą hordą jechał na polowanie. Wieczorem wystawił wieczerzę, goście wino i orkiestra. Jak się tak wszyscy głośno weselili, to naraz zagrzmiało, zamek się zatrząsł i zapadł pod ziemię. 

  zobacz więcej
  Data publikacji:
 • Rusza komunikacja GTV BUS

  BUS GTV.jpeg

  Drodzy mieszkańcy,

  od 4 września (poniedziałek) rusza komunikacja lokalna GTV BUS po terenie naszej Gminy. Umożliwi to połączenie między naszymi miejscowościami oraz do Opola.

  zobacz więcej
  Data publikacji:
szkoła2.jpegszkoła3.jpegszkoła4.jpegszkoła5.jpegszkoła6.jpegszkoła7.jpeg
<./div>