Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła
Podstawowa w Murowie
Dziś jest: sobota, 30-09-2023, Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

Laboratorium Przyszłości

Laboratoria przyszłości to nowa inicjatywa, której celem jest rozwijanie kompetencji informatycznych i technicznych uczniów w naszym kraju. Program zakłada doposażenie szkół o nowoczesne sprzęty, narzędzia i pomoce dydaktyczne, które są potrzebne w rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych oraz kreatywnego myślenia wśród uczniów. Program spotkał się z dużym zainteresowaniem szkół w całym kraju. Również nasza szkoła zgłosiła się do programu. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Edukacji i Nauki zakupiliśmy sprzęt na łączną kwotę 60 tysięcy złotych.

 

 • DRUKARKA 3D - przyszłość w technologii

  logo-Laboratoria_Przyszłości_poziom_kolor.png

  Ostatnie lekcje w szkole przed wakacjami, to czas przeznaczony na poznawanie różnych programów i obslugę sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria przyszłości". Wykonywanie zdjęć aparatem w plenerze, obsługa programu TinterCad, zapoznanie się z budową drukarki 3D i wydruk własnego projetu dla uczniów naszej szkoły nie jest tajemnicą.

  zobacz więcej
  Data publikacji:
 • INFORMACJE - LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI - FINANSOWANIE

  Laboratorium - LOGO

  Publiczna Szkoła Podstawowa w Murowie uczestnicy w programie Ministerstwa Edukacji i Nauki "Laboratorium przyszłości". W ramach tego programu otrzymaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 60 000 zł.
  Za otrzymaną kwotę szkoła, zgodnie w wymogiem MEiN, doposaży się w:

  • drukarka 3D z akcesoriami
  • mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami
  • sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.)
  • stacje lutownicze

   

  zobacz więcej
  Data publikacji:
 • INFORMACJE O RZĄDOWYM PROGRAMIE LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

  Laboratorium - LOGO

  RZĄDOWY PROGRAM LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
  w Publicznej Szkole Podstawowej w Murowie

  Laboratoria przyszłości to nowa inicjatywa, której celem jest rozwijanie kompetencji informatycznych i technicznych uczniów w naszym kraju. Program zakłada doposażenie szkół o nowoczesne sprzęty, narzędzia i pomoce dydaktyczne, które są potrzebne w rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych oraz kreatywnego myślenia wśród uczniów. Program spotkał się z dużym zainteresowaniem szkół w całym kraju. Również nasza szkoła zgłosiła się do programu. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Edukacji i Nauki zakupiliśmy następujący sprzęt na łączną kwotę 60 tysięcy złotych:

   

  zobacz więcej
  Data publikacji:
 • LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI - APARAT FOTOGRAFICZNY

  Laboratorium - LOGO

  Uczniowie klasy czwartej i siódmej na lekcji informatyki wyszli w teren z aparatem. W ramach zajęć wykonywali zdjęcia grupowe. Kolejnym etapem lekcji była prezentacja zrobionych zdjęć przez każdego z uczniów. Jak się okazało, nie jest to łatwe zadanie. Poza właściwym ustawieniem aparatu pamiętać należy również o odpowiednim ustawieniu grupy w plenerze, zwróceniu uwagi na słońce oraz właściwym ustawieniu fotografa.

   

  zobacz więcej
  Data publikacji: 17-06-2023 16:39
 • KTO POTRAFI PRASOWAĆ?

  Uczniowie klasy III zapoznawali się z obsługą żelazka oraz podejmowali próby samodzielnego prasowania. 

  zobacz więcej
  Data publikacji:
 • NOWE TECHNOLOGIE W NASZEJ SZKOLE

  Laboratorium - LOGO

  Uczniowie klas czwartej i piątej na lekcjach informatyki wykorzystywali pomoce dydaktyczne z programu "Laboratorium Przyszłości" - okulary VR. Podstawowym celem zajęć było zapoznanie się z obsługą tych okularów. Były to pierwsze zajęcia w bieżącym roku szkolnym z ich wykorzystaniem. Dzięki okularom VR uczniowie mogli obejrzeć zarówno zdjęcia 3D, jak i film w przygotowany w tej technologii. Główną tematyką zdjęć i filmu była zorza polarna, w tym proces jej powstawania. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.

  zobacz więcej
  Data publikacji:
 • PRACA Z SZABLONAMI

  Laboratorium - LOGO

  Uczniowie klasy 4 na lekcjach informatyki tworzyli obrazy z wykorzystaniem długopisów 3D. Była to pierwsza lekcja na której zapoznawali się z instrukcją obsługi i bezpiecznego użytkowania sprzętu. Kolejnym etapem było stworzenie obrazu do wcześniej przygotowanego szablonu. Wszyscy wzorowo wykonali ćwiczenia. Powstały piękne prace.

  Długopisy 3D, to pomoce zakupione w ramach programu „Laboratorium przyszłości”.

  zobacz więcej
  Data publikacji:
 • WIĘCEJ PRAKTYKI, MNIEJ TEORII

  Laboratorium - LOGO

  Więcej praktyki, mniej teorii - takie hasło przyświeca zajęciom dydaktycznym prowadzonym w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Nowoczesne sprzęty, ciekawe narzędzia i nowinki ze świata elektroniki przede wszystkim uatrakcyjniają lekcje, ale też pozwalają na rozwój zainteresowań uczniów w wielu dziedzinach, szczególnie na lekcjach techniki. Na ostatnich zajęciach uczniowie klasy V podjęli pierwsze kroki w szyciu maszyną. Klasa VI natomiast składa model inteligentnego domku. Tego typu zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły.

  Materiały pochodzą z rządowego programu Laboratorium Przyszłości.

  zobacz więcej
  Data publikacji:
 • TWORZYMY W DRZEWIE I PRZYSZYWAMY GUZIKI

  Laboratorium - LOGO

  Klasa III i klasa VII uczestniczyła w zajęciach w pracowni z LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI-młodsi uczniowie przyszywali guziki, a starsi uczyli się operować piłą do drewna.

  Materiały do zajęć zasponsorował Rządowy Program Laboratorium Przyszłości.

  zobacz więcej
  Data publikacji:
 • PRACUJEMY NA KROSNACH

  logo-Laboratoria_Przyszłości_poziom_kolor.png

  Uczniowie klasy 3, kolejny już raz, korzystali z przedmiotów zgromadzonych w pracowni technicznej. Tym razem dziewczynki uczyły się tkać na krosnach kolorowe zakładki, a chłopcy układali klocki lego. Zajęcia były zabawne, a jednocześnie bardzo pouczające. Materiały do zajęć zasponsorował Rządowy Program Laboratorium Przyszłości.

  zobacz więcej
  Data publikacji:
szkoła2.jpegszkoła3.jpegszkoła4.jpegszkoła5.jpegszkoła6.jpegszkoła7.jpeg
<./div>