Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła
Podstawowa w Murowie
Dziś jest: wtorek, 20-11-2018, Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała

Aktualności

100 LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada 2018 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Niepodległości. Uczniowie kl. VII i IV przygotowali piękną akademię pod kier. p. U. Klinek i K. Proth. Została wyświetlona prezentacja mówiąca o drodze naszego narodu do wolności. Odśpiewano również 4 zwrotki hymnu zgodnie z pomysłem MEN.

 

dnie.jpeg

 

,,Ziemia woła S.O.S."

Przez pierwsze dwa miesiące nauki, wrzesień i październik, wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie edukacyjnym ,,Ziemia woła S.O.S." o tematyce ekologicznej. W czasie jego trwania dzieci brały udział‚ w konkursach plastycznych oraz wiedzy ekologicznej. Przeprowadzono także szereg lekcji z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Zwieńczeniem projektu był Zielony Marsz ulicami Murowa. Podczas przemarszu uczniowie głosili hasła ekologiczne umieszczone na przygotowanych transparentach oraz rozdawali ulotki w różnych punktach naszej miejscowości. Po powrocie do szkoły posadzono rośliny na podwórku szkolnym. Dzięki projektowi dzieci, jak również cała społeczność naszej miejscowości, z pewnością będzie odpowiedzialnie traktowała otaczającą przyrodę. Szkoła pragnie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pomyślnego przeprowadzenia projektu. 

 

Ewa Stasica, Marta Talacha

marta.jpeg

 

Dzień Edukacji Narodowej w murowskiej podstawówce

 

14. października to Dzień Edukacji Narodowej, tradycyjnie zwany Dniem Nauczyciela. Ponieważ w tym roku wypadał w niedzielę, w Publicznej Szkole Podstawowej w Murowie obchodziliśmy to święto już w piątek, 12. października.

 

W odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej, na apelu przygotowanym przez samorząd szkolny, spotkała się cała społeczność szkolna oraz przebywający u nas goście z Niemiec.

Uroczystość rozpoczęło wystąpienie dyrektor szkoły, pani Zofii Nawrot, która podziękowała wszystkim swoim pracownikom za zaangażowanie w pracę z dziećmi i młodzieżą. W programie artystycznym zaprezentowały się klasa II, przygotowana przez panią Ewę Stasicę oraz klasa VI, która pod opieką pani Doroty Fiebich przygotowała inscenizację „Nauczyciel = przyjaciel”, przypominającą tę znaną wszystkim prawdę oraz wyjaśniającą zawiłości polskiej gramatyki.

Podziękowaniem za trud pracy z uczniami, wyrozumiałość i cierpliwość były również kwiaty oraz własnoręcznie wykonane przez uczniów laurki wręczone wszystkim pracownikom szkoły. Część artystyczną zakończył występ ucznia klasy VIII, Marcelego Glenia, który na keyboardzie zagrał  skomponowany przez siebie utwór.

 

Ostatnim punktem uroczystego spotkania było pożegnanie pani Barbary Proth, wieloletniej sekretarz PSP w Murowie, która pod koniec października kończy pracę zawodową i odchodzi na emeryturę. Podziękowaniem za wszystkie lata współpracy, zaangażowanie w życie szkoły i codzienną życzliwość były ciepłe słowa, piękne kwiaty oraz gromkie brawa.

                                                                                                          Dorota Fiebich

IMG-20181016-WA0013_1539797198607.jpeg IMG-20181016-WA0012_1539797198872.jpeg

 

ŚWIĘTO ZIEMNIAKA

 

W niedzielę, 7. października, na terenie parku rekreacyjno – sportowego w Murowie Stowarzyszenie Miłośników Murowa po raz kolejny zorganizowało Święto Ziemniaka, w którego przygotowanie włączyła się również nasza szkoła.

Uczniowie klasy VI pod opieką pani Doroty Fiebich zaprezentowali przed zgromadzoną publicznością inscenizację „Bajkowy las”, poruszającą zagadnienia ochrony przyrody oraz wartości, jaką w życiu dziecka stanowią baśnie. Natomiast pani Anastazja Puto wraz z polskimi i niemieckimi uczniami uczestniczącymi w dwustronnej wymianie przygotowała pokaz kulinarny, podczas którego przygotowano polską sałatkę ziemniaczaną oraz niemiecki Kartoffelsalat. Po zaprezentowaniu ciekawostek kulinarnych dotyczących wykonanych potraw dzieci częstowały nimi uczestników Święta Ziemniaka.

                                                                                                          Dorota Fiebich

 

IMG-20181016-WA0011.jpeg

 

SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW

 

We wrześniu sieć sklepów Biedronka zaprosiła naszą szkołę, podobnie jak większość szkół podstawowych w Polsce, do udziału w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas

I – III. Wraz z zaproszeniem otrzymaliśmy 4 egzemplarze książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”, zestaw sześciu maskotek – Słodziaków, materiały informacyjne oraz motywacyjne dla uczniów i  rodziców: mini albumy na naklejki dla dzieci, mające inspirować do codziennego czytania. Wszystkie materiały zostały przekazane wychowawcom klas młodszych, którzy w trakcie lekcji czytali uczniom książkę Renaty Piątkowskiej, a lekturze towarzyszyły zabawy z maskotkami – Słodziakami. Na podstawie wysłuchanych opowiadań uczniowie tworzyli prace plastyczne.

 

Pani Ewa Stasica wraz z klasą II, której jest wychowawczynią, przystąpiła również do konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.

2 października klasa II zorganizowała klasowy Dzień Głośnego Czytania (I część pracy konkursowej). Ponieważ klasa ta codziennie czyta głośno w czasie lekcji, tego dnia zabrała Słodziaki do parku na wycieczkę, podczas której odbyło się również czytanie. A ponieważ wiadomo, że kiedy „pod starym drzewem zbierze się szóstka Słodziaków, to na wesołe przygody nie trzeba będzie długo czekać”, drugoklasiści również wesoło spędzili czas, słuchanie opowiadań przeplatając zabawami na świeżym powietrzu, rozmowami o przygodach towarzyszy zabaw, wymyślaniem ich kolejnych przygód i zdobywając wiadomości na temat roślin rosnących w parku. Podsumowaniem wycieczki oraz lektury książki „Co się stanie na leśnej polanie” R. Piątkowskiej jest komiks pt. „Gang Słodziaków na wycieczce w parku” (II część pracy konkursowej), który zaprezentowany na dużym plakacie stanowi ozdobę sali lekcyjnej drugoklasistów oraz jest dowodem na to, że lubią czytać.

 

Rozstrzygnięcie konkursu Biedronki nastąpi pod koniec listopada.

                                                                                                          Dorota Fiebich

 

3 września 2018 r. - rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.

Dziś po 2- miesięcznym wypoczynku wróciliśmy do szkoły. Pierwszaki zostały mianowane na uczniów naszej szkoły, a po wypiciu soku z cytryny zostali pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej.

Wszystkim życzymy dobrego roku szkolnego.

 

 

 

nrs1.jpeg

 

PODRĘCZNIKI 2018/ 2019 

SPIS PODRĘCZNIKÓW, MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH ORAZ ĆWICZEŃ na rok szkolny 2018/ 2019,

które rodzice zakupują we własnym zakresie znajduje się w zakładce PODRĘCZNIKI I MATERIAŁY EDUKACYJNE!!!

Ten sam spis znajduje się również na drzwiach budynku szkoły.

 

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI I ZDJĘĆ NA NASZYM PROFILU FACEBOOKOWYM

https://www.facebook.com/Publiczna-Szko%C5%82a-Podstawowa-w-Murowie-412714109090103/

19 czerwca 2018

Gościliśmy dziś przedszkolaków z murowskiego przedszkola na zajęciach otwartych z pierwszej pomocy. Dzieci przez całą godzinę bawiły się w ratowników. Nauczyły się sprawdzać oddech u nieprzytomnego, układać oddychającego w pozycji bezpiecznej oraz reanimować osobę nieoddychającą. Ważnym punktem spotkania było nauczenie dzieci wzywanie pomocy za pomocą numeru 112. Podczas zając wykorzystano aktywna tablicę,z której dzieci bardzo chętnie skorzystały. Cieszymy się,ze udało się nam zainteresować najmłodszych pierwszą pomocą. W naszej gminie dzięki takim zajęciom możemy się czuć coraz to bezpieczniej ponieważ już nawet przedszkolak wie jak się zachować w sytuacji zagrożenia życia. Na końcu zajęć dzieci obiecały,ze będą rozważnie i bezpiecznie bawiły się podczas wakacji.

K.Proth

foto ECHO.jpeg

13 czerwca  2018

Dziś odbyło się uroczyste zawieszenie tablicy,którą otrzymaliśmy od WOŚP za długoletnią współpracę. Od 12 lat nasza szkoła uczestniczy w programie Ratujemy i Uczymy Ratować. W tym czasie przeszkoliliśmy ponad 300 uczniów. Spotkanie miało charakter sprawozdawczy i pokazowy. Wybrani uczniowie przedstawili jak ratować osobę z nagłym zatrzymaniem krążenia oraz jak położyć ja w pozycji bezpiecznej,gdy powróci oddech. W pokazie wzięli udział:Filip Żukowski,Bartosz Łęgowski,Wiktoria Mikosz,Ola Bandachowska. Podczas spotkania sprawozdanie wygłosiła prowadząca zajęcia,Katarzyna Proth. Słowo rzekł również Wójt oraz p.dyrektor szkoły,Zofia Nawrot. Wiemy,ze pierwsza pomoc jest bardzo ważna i staramy się,by nasi uczniowie nabyli podczas kursów istotna wiedza i umiejętności. Zajęcia cieszą się dużym zaangażowaniem uczniów.

PPP WÓJT.jpeg

8 czerwca 2018 r.

AKCJA „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM” ZA NAMI!

Po raz trzeci odbyła się ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”, której celem jest ustanowienie rekordu w równoczesnym czytaniu. Tego dnia na trenie całej Polski, w szkołach i bibliotekach, tysiące młodych ludzi spotkały się, aby udowodnić, że nieprawdą jest, iż dzieci i młodzież nie czytają.

Według badań aż 62 % Polaków nie przeczytało w ciągu roku ani jednej książki, ale badania te obejmują osoby powyżej 15 roku życia. Młodzież, a zwłaszcza uczniowie szkół podstawowych, czyta znacznie więcej. Zeszłoroczny rekord to blisko 460 tysięcy osób czytających w jednym momencie. Mamy nadzieję, że w tym roku udało się go pobić, a my w Murowie się do tego przyczyniliśmy. Czy tak się stało, będzie jednak wiadomo dopiero na początku lipca, gdy do organizatora, redakcji miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, spłyną wszystkie sprawozdania.

Nasza szkoła przyłączyła się do tej największej w Polsce akcji czytelniczej po raz drugi i po raz drugi miała ona u nas formę pikniku z książką zorganizowanego na terenie parku rekreacyjno – sportowego w Murowie.

Spotkanie rozpoczęliśmy od zrobienia pamiątkowego zdjęcia, które jednocześnie będzie dowodem na nasz udział w akcji i spowoduje doliczenie murowskich uczniów do uczestników przedsięwzięcia. Następnie uczniowie klasy V zaprezentowali inscenizację pt. „Bajkowy las”, którą przygotowywali podczas pobytu na zielonej szkole na Górze Św. Anny, a po ich wystąpieniu nagrodami książkowymi zostali uhonorowani najaktywniejsi czytelnicy biblioteki szkolnej. Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy akacji na trawie, kocykach i ławkach zatopili się w lekturze przyniesionych przez siebie książek przerywanej, jak to na pikniku, przegryzaniem przyniesionych przekąsek oraz miłymi rozmowami.

III edycja akcji „Jak nie czytam, jak czytam” za nami. Nie wiemy jeszcze, czy udało się ustanowić nowy rekord, ale na pewno udało się przekonać część uczniów do tej pory nieprzekonanych, że z książką miło można spędzić czas.

20180608_101803[1].jpeg    20180608_101617[1].jpeg    20180608_101533[1].jpeg

USTANAWIAMY REKORD W CZYTANIU

8 czerwca 2018 r., podobnie jak 2 lata temu, nasza szkoła weźmie udział w ogólnopolskiej akcji bicia  rekordu w czytaniu w jednym momencie pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Jest to największa akcja czytelnicza w Polsce. Rekord ustanowiony w ubiegłym roku to 459 tysięcy równocześnie czytających osób.

Po drugiej lekcji uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami udadzą się do parku na godzinny piknik z książką. Każdy zabiera ze sobą ulubioną lekturę i uśmiech. Można wziąć również kocyk i jakąś przekąskę. Uczniów, którzy nie posiadają własnych książek, zapraszam do biblioteki szkolnej.

Celem akcji jest ustanowienie nowego rekordu w czytaniu, ale również pokazanie, że z książką można przyjemnie spędzić czas i że, wbrew temu, co sądzą dorośli, dzieci i młodzież czytają.

W PIĄTEK, 8 CZERWCA, TYSIĄCE UCZNIÓW W CAŁEJ POLSCE W TYM SAMYM

MOMENCIE BĘDĄ CZYTAĆ KSIĄŻKI. DOŁĄCZMY DO NICH!

Zapraszamy do uczestnictwa w akcji także rodziców i wszystkie zainteresowane osoby.

5/6 czerwca 2018 r. - WYCIECZKA KLAS VII na wycieczkę w GÓRY OPAWSKIE

5/6 czerwca uczniowie klasy VII byli na wycieczce w Gorach Opawskich. Grupa integrowala sie podczas wspolnej wedrowki do schroniska pod Biskupia Kopa,gdzie zarezerwowalismy nocleg. Szlak zolty nie jest szlakiem trudnym ale nas nieco zmeczyl poniewaz trzeba bylo wniesc tam caly swoj bagaz

foto opawskie.jpeg   foto opawskie 1.jpeg   foto opawskie 2.jpeg                                                   foto opawskie 3.jpeg

 

1 czerwca 2018 r.

Szkolny Dzień Sportu/ Dziecka

Tego dnia uczniowie zmagali sie fizycznie w dyscyplinach lekkoatletycznych. Odbyły się również mecze piłki nożnej oraz sztafeta...A oto wyniki sportowe:

Skok w dal:

Dziewczyny:

1. Olivia Greiner - 3, 78 m

2. Grubiak Oliwia - 3, 12 m

3. Andrzejczak Milena - 2, 87 m

Chłopcy:

1. Łęgowski Bartosz - 3, 72 m

2. Janus Lukas - 3, 48 m

3. Jasiński Mateusz - 3, 35 m

Bieg na 60 metrów:

Dziewczyny:

1. Olivia Greiner - 8, 76 s

2. Grubiak Oliwia - 10, 87 s

3. Fiebich Zofia - 11, 18 s

Chłopcy:

1. Łęgowski Bartosz - 9, 12 s

2. Janus Lukas - 10,00 s

3. Bronowicki Maciej - 10, 31 s

Rzut piłeczka palantową:

Dziewczyny:

1. Fiebich Zofia - 17, 8 m

2. Rosicka Aleksandra - 14, 8 m

3. Rosiek Justyna - 13, 2 m

Chłopcy:

1. Migowski Michał - 31 m

2. Łęgowski Bartosz - 30 m

3. Janus Lukas - 27, 70

Bieg na 400 m - klasa IV

Dziewczęta:

1. Rosicka Aleksandra

2. Skrzypek Bianca

Chłopcy:

1. Jasiński Mateusz

2. Drescher Filip

3. Konieczny Filip

Bieg na 600 m - klasa V

Dziewczęta:

1. Grubiak Oliwia

2. Andrzejczak Milena

3. Żukowska Kinga

Chłopcy:

1. Janus Lukas

2. Łach Aleksander

3. Bronowicki Maciej

Bieg na 600 m - klasa VI

Dziewczęta:

1. Mazurek Marta

2. Błaszczyk Nikola

3. Złotucha Julia

Bieg na 800 m - klasa VI

Chłopcy:

1. Scheitza Bartosz

2. Cieślak Szymon

Bieg na 800 m - VII

Dziewczyny:

1. Olivia Greiner

2. Znamirowska Maja

3. Fiebich Zofia

Bieg na 1000 m - klasa VII

Chłopcy:

1. Łęgowski Bartosz

Sztafeta 4 x 300 m

1. Klasa VII ( Fiebich Z, Znamirowska M, Łęgowski B., Greiner O.) -3, 40.10 min.

2. Klasa V chłopcy (Kwiatek L., Łach A., Bronowicki M., Janus L.) - 4, 03. 39 min.

3. Klasa IV b chłopcy (Drescher F., Talacha W., Jasiński M., Toczek R.) -4, 09. 22 min.

Gratulujemy!!!

K. Proth & K. Gaweł

21 - 25 maja KLASA V NA ZIELONEJ SZKOLE

W dniach 21. - 25.05.2018 r. uczniowie klasy V Publicznej Szkoły Podstawowej w Murowie, pod opieką wychowawcy, pana Jerzego Fiebicha, oraz pani Doroty Fiebich, przebywali na zielonej szkole na Górze Św. Anny.

Najpierw pociągiem z Opola udaliśmy się do Zdzieszowic, skąd na pieszo dotarliśmy na Górę Św. Anny. Na szczęście bez bagaży, które zostały dowiezione busem. Zakwaterowaliśmy się w Domu Pielgrzyma prowadzonym przez franciszkanów. Otrzymaliśmy ładne, 3 i 4-osobowe pokoje, z których wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni. Podczas zielonej szkoły mieliśmy dużo różnych zajęć, a każdy dzień był inny. Zwiedziliśmy Muzeum i Pomnik Czynu Powstańczego, Amfiteatr, Bazylikę św. Anny, Muzeum Misyjne i Grotę Lurdzką. Na terenie Parku Krajobrazowego Góra Św. Anny uczestniczyliśmy w zajęciach przyrodniczych. Odwiedziliśmy również galerię sztuki w Leśnicy. Mieliśmy też dyskotekę i ognisko, a każdy dzień podsumowywaliśmy, tworząc w 4 grupach kronikę zielonej szkoły. Większości z nas najbardziej jednak podobały się zjeżdżalnia grawitacyjna i gra terenowa, którą zorganizował nam pan Jurek.

Wyjazd był bardzo fascynujący i wszyscy długo będziemy go wspominać.


Kinga Krzemińska, Agata Stańska, Oliwia Grubiak - uczennice kl. V

3 czerwca 2018

Uczniowie klas czwartych wyjechali do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu na egzamin na kartę rowerową. Były poprawki, ale wszyscy zdali. Zuchy !!!

RUCH.jpeg

Marcelina Cieślak z kl. VII zdobyła drugie miejsce w konkursie plastycznym Nadleśnictwa Kup: "Mój las". Gratulujemy !

CIEŚLAK.jpeg

8 maja 2018 V Wiosenny Bieg Parkowy

Dziś odbył się w naszej szkole V Wiosenny Bieg Parkowy pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego. Gościliśmy przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego, pana Janusza Ireneusza Wójcika, który wizytował naszą sportową imprezę. Udział w BIEGU wzięło 99 zawodników z gminy Murów (przedszkole Murów i Zagwiździe oraz PSP Murów i Zagwiździe). Bardzo dziękujemy sponsorom (Marszałek Województwa Opolskiego, Wójt Gminy Murów, Sołtys wsi Murów, Rada Rodziców przy Publ. Przedszkolu oraz przy PSP w Murowie) za wsparcie finansowe przedsięwzięcia, które z roku na rok cieszy się coraz to większym zainteresowaniem naszych młodych sportowców. Dziękujemy wszystkim za wspaniałe nagrody!

A poniżej lista zwycięzców wiosennej edycji biegu:
Przedszkolaki (200 m): dziewczęta: Cieślak Maja, Czorniczek Nicola, Taraszkowska Patrycja; chłopcy: Toczek Artur, Mikosz Mikołaj, Zak Oskar. Klasa I (300 m) dziewczęta: Kopka Joanna, Cichowska Kalinam Kaczmarczyk Zuzanna; chłopcy: Aschennbrenner Adam, Cyrys Denis, Duraj Franciszek. Klasa II (300m): Golonka Michał, Jambor Adrian, Panus Igor. Klasa III (400 m)dziewczęta: Siekierka Zuzanna, Bacajewska Julia, Littmann Maja; chłopcy: Michas Olivier, Scheitza Paweł, Kuczera Tomasz; Klasa IV (600 m) dziewczęta: Rosicka Aleksandra, Magiera Oliwia, Skrzypek Bianca; chłopcy: Jasiński Mateusz, Toczek Rafał, Talacha Wojciech. Klasa V (600 m) dziewczęta: Grubiak Oliwia, Sokalska Klaudia, Krzemińska Kinga; chłopcy: Lukas Janus, Andrzejczak Mateusz, Łach Aleksander. Klasa VI (600 m dziewczęta):Mazurek Marta, Błaszczyk Nikola, Złotucha Julia; chłopcy (800 m): Jermakowicz Leon, Scheitza Bartłomiej, Pośpiech Łukasz. Klasa VII (dziewczęta 800 m) Greiner Olivia, Cieślak Marcelina, Znamirowska Maja; chłopcy (1000 m): Żukowski Filip, Lachowicz Filip. Kategoria: 14+ chłopcy (1000 m): Gusz Paweł, Łęgowski Bartosz.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom ukończenia dystansu, a zwycięzcom dalszych ambicji sportowych:

Ze sportowym pozdrowieniem: K. Proth i K. Gaweł

32169592_624862674541911_3158218830048657408_o.jpeg    32169282_624863337875178_52219840177373184_o.jpeg    32150264_624862531208592_8122924673143930880_n.jpeg

 

20 kwietnia 2018

20 kwietnia odbyły sie uroczyste obchody Dnia Ziemi. Z tej okazji pierwszaki zaprezentowały inscenizację ekologiczną oraz zorganizowano konkursy plastyczne o tematyce przyrodniczej.

ZIEMIA.jpeg

11 i 12 kwietnia 2018

11 i 12 kwietnia uczniowie klas III przystąpili do sprawdzianu kompetencji trzecioklasisty.Dzisiaj pisali sprawdzian z j.polskiego, a jutro z matematyki.
Na foto uczniowie klas trzecich w trakcie pisania i po sprawdzianie-juz na spokojnie przy zabawie.

TEST.jpeg

6 kwietnia 2018

Publiczna Szkoła Podstawowa z Murowa uczestniczyła w finale wojewódzkim XVIII edycji turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Nasi chłopcy w kategorii u-12 awansowali do ćwierćfinału ulegając w tym meczu z Football Academy Opole. Skład reprezentantów szkoły wyglądał następująco: Lukas Janus - 7 bramek, Mateusz Jasiński, Lukas Kwiatek, Kacper Piegza, David Strzys, Wojciech Talacha, Rafał Toczek oraz Paweł Golonka. Gratulujemy dobrego wyniku i sportowej postawy. K.Gawel

TYMBARK.jpeg

 

21 marca 2018

Od 20 marca w klasach I-III trwają kolorowe dni.I tak :wtorek to dzień żółty, środa zielony, czwartek czerwony ,a piątek pomarańczowy. Pierwszy dzień wiosny dzieci przywitały maszerujac w pochodzie przez Murow.Halasowali garnkami, łyżkami, pokrywkami i pozegnali zimę.Udekorowali obejścia papierowymi kwiatami. Wójt Gminy pan Andrzej Puławski pozdrowil dzieci przed urzędem i poczęstowal smakołykami.
Opiekun Samorządu Mlodszego:B.Lewk, M.Marcinkowska

 

21 marca 2018

Siatkarki naszej szkoly rozwgraly towarzyski mecz z uczennicami szkoly w Zagwizdziu. Mecz mial na celu trening umiejetnosci na wyjezdzie,opanowanie stresu i poprostu gre z inna druzyna niz swoja. Druzyny rozegraly 5setow. Grana 4-kami i 6-tkami. Roznica jednego seta udalo sie nam pokonac druzyne z Zagwizdzia choc pierwszy set wywolal duze obciazenie psychiczne w naszej druzynie. Dziewczeta jednak szybko sie wziely w garac i zaczely grac. W setach towarzystkuch jako zawodnicy brali rowniez udzial nieliczni chlopcy. Wszystko odbylo sie w przyjaznej atmosferze i pozostala chec na kolejny mecz. Moze za jakis czas uda sie nam powtorzyc spotkanie. K.Proth

SIATKA.jpeg

 

20 marca 2018

"Inwazja na Stobrawski Park Krajobrazowy" to cykl ośmiu zajęć dla uczniów klas V-VII w formie wycieczek połączonych z badaniami i eksperymemtami. To zdjęcia z pierwszego spotkania, na którym tworzyliśmy mapę okolicy i badaliśmy czystość wody. Na koniec ognisko z herbatką i kiełbaskami.
JF

 

17 marca 2018

16 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach ktore odbyly sie w Muzeum Śląska Opolskiego a następnie byli w kinie na filmie pt. " Gnomeo i Julia."
J.Kasprzik

15 marca 2018

W ramach projektu Mlodzi odkrywcy sekretow nauki z wizytą w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu.

 

14 marca 2018

Klasa VII byla dzis na rozgrywkach LZS w Komprachcicach w mini pilke siatkowa. Po zacietej walce udalo sie nam wywalczyc 3 miejsce w polfinalach wojewodzkich. Dziewczeta daly niesamowity show. Gra staje sie coraz to bardziej precyzyjna i przemyslana. Nareszcie umiejetnosci umozliwiaja nam realizacje pewnych zalozen taktycznych. Brawo! Jestesm z Was dumna!

szkoła2.jpeg szkoła3.jpeg szkoła4.jpeg szkoła5.jpeg szkoła6.jpeg szkoła7.jpeg
<./div>

szkoła-FOTA1.jpeg