Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła
Podstawowa w Murowie
Dziś jest: piątek, 17-11-2017, Imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii

Aktualności 2017/2018

15 listopada 2017 r. NA BASENIE

Grupa 25 uczniów z PSP w Murowie była na basenie. Tym razem grupa odwiedziła największy obiekt rekreacyjno-sportowy tego typu w naszej okolicy:basen Wodna Nuta w Opolu. Uczniowie po solidnej rozgrzewce mieli do wyboru zajęcia w basenie rekreacyjnym oraz solidne pływanie w basenie o rozmiarach olimpijskich. Uczestnicy wrócili zadowoleni i chętni na kolejny wyjazd. Opiekunami byli p. K. Gawel i p. J. Fiebich w zastępstwie za p. K. Proth.

basen list..jpeg

14 listopada 2017 r. Z WIZYTĄ W TEATRZE

Co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczą w spektaklach Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Tym razem, 14 listopada, bardzo liczną 60 – osobową grupą wybraliśmy się na adaptację powieści Jana Brzechwy pt. „Akademia pana Kleksa”. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas I, IV a, IV b oraz V pod opieką pań: Ewy Stasicy, Haliny Lubacz i Doroty Fiebich oraz pana Jerzego Fiebicha.

Lubiana przez uczniów lektura szkolna jako lalkowy spektakl muzyczny zrobiła na widzach ogromne wrażenie. Znane wszystkim piosenki, dużo ruchu i tańca na scenie, kolorowe, zmieniające się światła, świetni aktorzy, lalki i różne figury, a także niesamowite projekcje video przeniosły nas do magicznego świata Pana Kleksa. Mogliśmy jeszcze raz uczestniczyć w lekcjach niezwykłego profesora, przeżyć smutną przygodę szpaka Mateusza czy trafić do psiego raju.

Wszystkim, którzy nie mieli jeszcze okazji obejrzeć przedstawienia „Akademia pana Kleksa”, polecamy wizytę w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu.       

Dziękujemy panu Tomaszowi Lubaczowi, prezesowi firmy Esteves DVD – Polska, za sfinansowanie wynajmu jednego z autokarów.

D. Fiebich

SPOTKANIE Z PISARKĄ

26 października 2017 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Murowie po raz kolejny zaprosiła uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Murowie do wzięcia udziału w spotkaniu autorskim. Tym razem uczestniczyli w nim uczniowie klas czwartych, a gościem była pani Joanna Olech, pisarka i ilustratorka znana nam przede wszystkim jako autorka rewelacyjnej „Dynastii Miziołków”, ale także książek „Pompon w rodzinie Fisiów” czy „Tarantula, Klops i Herkules”. Za teksty książek i ilustracje zdobyła wiele nagród, m. in. nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, nagrodę Polskiej Sekcji IBBY, nagrodę Naszej Księgarni. Atmosfera spotkania była bardzo serdeczna, pisarka bez problemu nawiązała kontakt z uczniami. Czytanie fragmentów swoich książek, napisanych z ogromną dawką humoru,  przeplatała ciekawostkami na temat ich powstania, konkursami, a także prezentacją ciekawych książek innych autorów. Przeprowadziła również małe warsztaty twórczego pisania i opowiadania oraz ćwiczenia słownikowe, a nawet przepowiadała przyszłość kilkorgu uczestnikom spotkania. Jeśli  przepowiednie się spełnią, jedna z naszych uczennic zostanie w przyszłości wiceminister oświaty. Dwie godziny lekcyjne minęły bardzo szybko, a dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w działaniach zaproponowanych przez Joannę Olech. To był bardzo przyjemnie i pożytecznie spędzony czas. Podziękowaniem za miłe spotkanie były kwiaty oraz zbiór ilustrowanych pomysłów na nowe książki, które czwartoklasiści przygotowali podczas lekcji plastyki z panią Ewą Stasicą. Natomiast pamiątką ze spotkania, poza autografami i okolicznościowymi pieczątkami w książkach i kronice biblioteki szkolnej, są zabawne ilustracje, które pani Joanna Olech, z wykształcenia graficzka, rysowała na papierowej tablicy podczas zorganizowanych przez siebie konkursów. Dziękujemy pani Halinie Lubacz, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Murowie, za organizację ciekawego i wartościowego wydarzenia literackiego. Liczymy na kolejne – może tym razem dla starszych czytelników, którzy z zazdrością spoglądali na młodszych kolegów. A o tym, jak ogromną rolę w propagowaniu czytelnictwa i rozbudzaniu zainteresowań książką i czytaniem ma bezpośredni kontakt z twórcą, niech świadczy fakt, że jeszcze tego samego dnia z półek biblioteki szkolnej zniknęły prawie wszystkie książki Joanny Olech. Jest ich niemało, co z przyjemnością i zaskoczeniem zauważyła pisarka, składając w nich autografy.

                                                                                                          Dorota Fiebich

IMG_1786.jpeg IMG_1794.jpeg IMG_1791.jpeg IMG_1790.jpeg

Uczniowie klasy IIIa i IIIb wraz z wychowawcami p.Beatą Lewek i p.Marią Marcinkowską na zielonej szkole w Międzyzdrojach' 2017

IMG_3686Zielona szkoła.jpeg

20 października 2017 r. - rozdano nagrody za IV Jesienny Bieg Parkowy o puchar sołtysa wsi Murów w kategorii klas IV-VII. Gratulujemy najlepszym biegaczom i zapraszamy na edycję wiosenną biegu.

A oto mistrzowie tegorocznego biegu:

Przedszkolaki (200 m)

Dziewczęta: I m. Maja Cieślak, II m, Nicola Czorniczek, III m. Marlena Babik

Chłopcy :I m. Mikołaj Mikosz, II m. Antoni Jarząbek ,III m. Oskar Żak

Pierwszaki (300 m)

Dziewczęta: I m. J. Kopka, II m. Zuzanna Kaczmarczyk, III m. Katarzyna Kaczmarczyk

 Chłopcy: I m. Dawid Cyrys, II m. Jan Drescher, III m. Franciszek Duraj

 Kl. II (300 m)

Dziewczęta: I m Oliwia Taraszkowska,

Chłopcy: I m Michał Golonka, II m Adrian Jambor, III m Igor  Panuś

Kl. III (300 m):

Dziewczęta: I m. Zuzanna Siekierka, II m. Julia Bacajewska, III m. Maja Littmann

Chłopcy: I m. Oliwier Michaś, II m. Paweł Scheitza, III m. Maksymilian Brocki

 Kl. IV (600 m)

Dziewczęta: I m. Aleksandra Rosicka, II m. Bianca Skrzypek, III m. Oliwia Magiera

Chłopcy: I m. Rafał Toczek, II m. Wojciech Talacha, III m. Filip Drescher

Kl.  V (600 m)

Dziewczęta: I m. Oliwia Grubiak, II m. Klaudia Sokalska, III m. Agata Stańska

Chłopcy: I m Lukas Janus, II m. Mateusz Andrzejczak, III m. Maciej Bronowicki

 Kl. VI (800 m)

Dziewczęta: I m. Marta Mazurek, II m. Nikola Błaszczyk, III m. Julia Złotucha

Chłopcy: I m. Leon Jermakowicz, II m. Bartłomiej Scheitza, III m. Łukasz Pospiech

 Kl. VII (1000 m)

Dziewczęta: I m. Olivia Greiner, II m. Anna Suchowiecka, III m. Marcelina Cieślak

Chłopcy: I m. Filip Żukowski, II m. Filip Lachowicz.

W  finale biegu zwyciężyli:

Olivia Greiner i Filip Żukowski

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:

ORGANIZATORZY: Katarzyna Proth & Katarzyna Gaweł

oraz sołtys wsi Murów – Barbara Proth

bp.jpeg

20 września 2017 r. odbył się apel poświęcony tematyce bezpieczeństwa w szkole i w drodze do szkoły. 

Pedagog szkolny mgr Sylwiusz Kuliczkowski przypomniał zebranym uczniom i pracownikom szkoły o zasadach związanych z wyżej wymienionym zagadnieniem. Poruszył m.in kwestie: 

- bezpieczeństwa w drodze do szkoły

- zachowania i bezpieczeństwa przed lekcjami i po zakończeniu lekcji

- zachowania na lekcjach i przerwach śródlekcyjnych

- postępowania w sytuacjach kryzysowych, w tym ewakuacji, czy podejmowania pierwszej pomocy

Nie był to ostatni  apel poświęcony tej tematyce, następny bowiem przeprowadzi przedstawiciel policji.

S. Kuliczkowski

sylw.1.jpeg sylw.2.jpeg sylw.3.jpeg

13 października 2017 r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie klas IIIa i b oraz V, VI i VII przygotowali część artystyczna. Były życzenia,kwiaty i uśmiechy...

DN.jpeg

10 października 2017 r. 

Klasa VI pojechala dzis do Szczedrzyka. Goscilismy w gospodarstwie agroturystycznym,gdzie w ramach projektu:ODKRYWAMY SWIAT NAUKI,nasi uczniowie mieli okazje poznac zycie na wsi. Wspolnie tlocztlismy sok z ekologicznych jablek,budowalismy domki dla owadow oraz oczyszczalnie sciekow. Uczniowie dowiedzieli sie rowniez wiele na temat zdrowego odzywiania. Mimo deszczowej pogody dzieci wrocily zadowolone. Nie przeszkodzila nam ona w realizacji poszczegolnych punktow programu.

K.Proth & U.Klimek

robota.jpeg

Klasy: IVa, IVb i V brały udział w zajęciach edukacyjnych na terenie Juraparku i Parku Ewolucji w Krasiejowie. Wycieczka odbyła się w ramach projektu "Młodzi odkrywcy sekretów nauki", w którym uczestniczy nasza szkoła.

Jerzy Fiebich

jerzy.jpeg

9 września 2017 r. odbył się VI Wojewódzki Bieg o Puchar Borsuka. Oto nasi medaliści: Olivia Greiner,Filip Żukowski, Marcelina Cieślak i Lukas Janus. Jesteśmy z Was dumni!!!

oliv.jpeg filip.jpeg

K. Proth & K. Gaweł

4 września 2017 r. odbyło się uroczyste otwarcie roku szkolnego 2017/ 2018. Przyjęliśmy też do społeczności uczniowskiej nowych uczniów (klasa I). Wszystkim uczniom życzymy wielu szkolnych sukcesów.

Dyrektor & Nauczyciele PSP w Murowie

slub.jpeg   tyty.jpeg

 

szkoła2.jpeg szkoła3.jpeg szkoła4.jpeg szkoła5.jpeg szkoła6.jpeg szkoła7.jpeg
<./div>

Dzwonki

dzwonki murów.jpeg