Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła
Podstawowa w Murowie
Dziś jest: czwartek, 01-06-2023, Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Aktualności

 


Po więcej zdjęć z życia naszej szkoły zapraszamy na naszego Facebooka

ROK SZKOLNY 2022/ 2023

W sobotę, 27 maja 2023 r. odbył się, zorganizowany przez Radę Rodziców i przy współudziale PSP w Murowie, Festyn Rodzinny. Przy wspaniałej pogodzie dzieci i rodzice mogli skorzystać z wszystkich atrakcji, które zostały przygotowane.

Festyn rozpoczął się od występu grup mażoretek. Po nich wystąpiła grupa dzieci ćwiczących taniec w naszej szkole. Dużą popularnością, jak zawsze, cieszyła się zjeżdżalnia - dmuchaniec, do uruchomienia której wkład finansowy wniosła też Gmina Murów. Jak zawsze przy takich okazjach można było liczyć na strażaków z OSP w Murowie, którzy zaprezentowali swój sprzęt. Dzieci mogły wykonać sobie rysunki korzystając z długopisów 3D. Uczennice klasy 8 prowadziły punkt, w którym pięknie malowały dzieciom twarze i tatuaże. Sporo radości sprawiło puszczanie baniek mydlanych oraz "bitwa na kolory". Uczestnicy festynu mogli wykonać sobie zdjęcia w różnych przebraniach (foto-budka).

W trakcie festynu można było się posilić kiełbaską z grilla, ciastami przygotowanymi przez rodziców, wypić kawę i inne napoje.

Osobom biorącym udział w przygotowaniu festynu, jego prowadzeniu, występującym, prowadzącym, uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

IMG_0715.jpegIMG_0710.jpegIMG_0707.jpegIMG_0700.jpeg

Wszystkie zdjęcia z festynu można obejrzeć klikając w link:

https://szkolamurow-my.sharepoint.com/.../ErSAMJgEes9CsfS...

Ponadto, dla osób które zrobiły sobie zdjęcia w foto-budce - zdjęcia można pobrać z:

Foto-budka2023 — OneDrive (sharepoint.com)

23 maja 2023 r.

Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów. Wszystkim finiszującym uczniom naszej szkoły życzymy powodzenia.

Egzamin 8-klasisty1.jpegEgzamin 8klasisty2.jpegEgzamin 8-klasisty.jpeg

18 maja 2023 r.

Zajęcia otwarte z interaktywną podłogą FunFloor

W piątek 12 maja 2023r. na zaproszenie dyrektor PSP w Murowie pani Zofii Nawrot, odwiedziły nas przedszkolaki z Murowa w towarzystwie wychowawczyni pani Kornelii Pietrzykowskiej oraz pani Magdaleny Przygodzkiej.
Dzieci uczestniczyły w zabawach z języka angielskiego na interaktywnej podłodze FunFloor. Zajęcia prowadziła pani Karina Szaforz, a pomagały jej uczennice z klasy 3: Magda, Oliwia i Natalia, które prezentowały naszym gościom z przedszkola, jak należy prawidłowo wykonywać zadania.
Przedszkolaki bawiły się najpierw w zbijanie kolorowych balonów, ćwicząc nazywanie kolorów w języku angielskim i reagowanie na usłyszaną nazwę kolorów. Następnie każde dziecko trenowało liczenie do 10 w kolejnej zabawie, skacząc na odpowiednie kamienie w rzeczce po usłyszeniu cyferki.
Nasi mali goście ćwiczyli język angielski z wielkim zaangażowaniem, zainteresowaniem i radością. Zajęcia na podłodze interaktywnej były dla nich świetną zabawą i lekcja minęła zbyt szybko. Jak sami przyznali, chcieliby wrócić do nas po więcej, żeby poznać kolejne zabawy po angielsku. Interaktywna podłoga FunFlor, to pomoce dydaktyczne zakupione w ramach programu „Aktywna tablica”.
 
Karina Szaforz
Lekcja otwarta3.jpegLekcja otwarta3.jpegLekcja otwarta2.jpegLekcja otwarta.jpegLekcja otwarta1.jpeg

14 kwietnia 2023 r.

AKCJA ŻONKILE.jpeg

MARZEC MIESIĄCEM BEZPIECZEŃSTWA W INTERNECIE

W miesiącu marcu uczniowie klas starszych naszej szkoły na lekcjach informatyki przypomnieli sobie zasady bezpiecznego użytkowania zasobów internetówych. Na zajęciach rozważaliśmy różne typy zagorzeń z jakimi możemy się spotkać podczas korzystania z usług interentowych. Zwróciliśmy szczególną uwagę na właściwe zachowanie się w sieci. Omówiliśmy kilka usług z którymi należy obchodzić się ze szczególną ostrożnością oraz jakiego słownictwa należy używać, aby nikt nie poczuł się urażony.

Z. Nawrot

BEZP.Internet.jpegbezp.internet1.jpegbezp.internet2.jpegbezp.internet3.jpeg

PIĘKNO PRZYRODY

Każdego dnia starajmy się dbać o czystość środowiska i piękno bogatej przyrody. Drobne, ale codzienne i systematyczne czynności pozwolą nam wszystkim na to, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i widokiem czystych krajobrazów. Uczniowie naszej szkoły doskonale o tym wiedzą.

Po więcej kliknij....

https://fb.watch/jiWvDXjZbe/

I DZIEŃ WIOSNY 2023

I Dzień Wiosny.jpeg

PDFPlakat_I_DzieńWiosny.pdf (3,57MB)

14 marca 2023 r.

Od grudnia 2022 r. w bibliotece szkolnej realizowany był program „Czytam sobie 10 lat!”, którego twórcą jest portal informacyjno – rozrywkowy czasdzieci.pl. Podczas zajęć czytelniczych uczniowie klas I-III poznawali książeczki z lubianej przez dzieci serii „Czytam sobie”, które, dostosowane do każdego etapu czytania, były zaproszeniem do rozmowy o świecie zaklętym w słowach i stanowiły punkt wyjścia do zabaw i ćwiczeń. Na zakończenie programu uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki oraz książeczki.

5PSPMurów.jpeg4PSPMurów.jpeg3PSPMurów.jpeg

PIERWSZA WIZYTA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Pierwszoklasiści złożyli w tym tygodniu oficjalną wizytę w bibliotece szkolnej. Podczas spotkania poznali zasady korzystania ze zbiorów biblioteki, rozmawiali o tym, jak szanować książki, rozwiązywali łamigłówki i oczywiście … oglądali ciekawe lektury. Na koniec miłego spotkania zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Pamiątką tego wydarzenia były dyplomy, drobne upominki oraz piękne książki pt. „Pierwsze abecadło” przekazane nam przez Instytut Książki. Lektury te są dla początkujących czytelników zaproszeniem do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność czytania, najpierw wspólnie z najbliższymi, a w końcu – samodzielnie.

pierwszaki.jpeg

7marca 2023 r.

Odwiedzili nas dziś Panowie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Przeprowadzili dwie eco-lekcje z naszymi młodszymi i starszymi uczniami. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób można zaoszczędzić energię elektryczną i jak ją w ekologiczny sposób wytworzy i wykorzystać. Dodatkowo przeprowadzono kilka ciekawych eksperymentów. Były nagrody, upominki oraz całe zajęcia minęły w miłej naukowej atmosferze.

ECO LEKCJA1.jpegECO LEKCJA 2.jpeg

9 lutego 2023 r...

naszą szkołę odwiedzili przyszli pierwszoklasiści. Wraz ze swoimi rodzicami zwiedzili szkołę oraz uczestniczyli w ciekawych zajęciach. Była to lekcja angielskiego, doświadczenie w pracowni chemicznej oraz zabawy z podłogą interaktywną. Wizyta zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

dzień otwartych drzwi2.jpegDzień otwartycg drzwi 23.jpeg

8 lutego 2023 r.

Kroszonki z biblioteką

Dziś nasi czwartoklasiści wzięli udział w warsztatach zdobienia jaj tradycyjnymi technikami. Panie z Opolskiego Oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych poprowadziły bardzo ciekawe zajęcia. Powstały piękne pisanki i kroszonki. Spotkanie było możliwe dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Murowie

szkoła2.jpegszkoła3.jpegszkoła4.jpegszkoła5.jpegszkoła6.jpegszkoła7.jpeg
<./div>