Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła
Podstawowa w Murowie
Dziś jest: wtorek, 20-11-2018, Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała

Biblioteka

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA W ROKU SZKOLNYM 2016/ 2017 w:

PONIEDZIAŁEK : 8.40 – 10.30

WTOREK : 9.30 – 10.30 i 12.10 – 13.10

ŚRODA: 9.30 – 10.30 i 11.15 – 12.30

CZWARTEK:8.30 – 9.40 i 11.15– 13.15

PIĄTEK: 10.25 -  12.25

 

                                 

„ Gdy się ktoś zaczyta, zawsze albo się czegoś 

nauczy, albo zapomni o tym, co mu

dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra”

                                 (H. Sienkiewicz)

Biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej w Murowie to miejsce przyjazne uczniom. Jest czynna od poniedziałku do piątku, 11 godzin w tygodniu. Nasz księgozbiór liczy około 6000 książek. Jest on systematycznie uzupełniany i dostosowany do potrzeb czytelników, głównie uczniów, ale także nauczycieli i rodziców. W minionym roku szkolnym zbiory szkolnej biblioteki wzbogaciły się o 300 pozycji. Były to zakupy w ramach programu „Książki naszych marzeń” oraz  programu „Czytam sobie w bibliotece” realizowanych w naszej szkole, zakupy ze środków budżetowych oraz wypracowanych przez bibliotekę, ale także dary, m. in. od uczniów, nauczycieli i wydawnictw. Duża ich liczba czeka jeszcze na przygotowanie do udostępniania uczniom.

Najważniejsze wydarzenia, które zostały zorganizowane przez naszą bibliotekę lub w których uczestniczyli nasi czytelnicy w r. szkolnym 2015/2016 to:

-                   Realizacja ogólnoszkolnego projektu „To warto przeczytać!”

-                   Udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam!”.

-                   Zakwalifikowanie się do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

-                   Współudział w organizacji Szkolnych obchodów Dnia Postaci z Bajek.

-                   Udział czytelników w dwóch spotkaniach autorskich zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Murowie – z                                   Marcinem Pałaszem oraz Barbarą Kosmowską.

-                   Realizacja ogólnopolskiego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Czytam sobie w bibliotece”.

-                   Realizacja rządowego programu „Książki naszych marzeń”, którego celem było rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję                       czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Jak co roku, także w r. szkolnym 2015/2016, biblioteka szkolna uroczyście powitała w swoich progach najmłodszych uczniów szkoły – pierwszoklasistów. Wydarzenie to zawsze ma miejsce na początku II okresu. Tym razem przybyło nam 37 nowych czytelników.

Wszystkim podejmowanym przez bibliotekę działaniom towarzyszy zawsze chęć propagowania wśród uczniów czytelnictwa, rozbudzania zainteresowań i zamiłowań czytelniczych, zaciekawiania dzieci książką i czytaniem. Dlatego kontynuowane są programy „Lekturomania, czyli poczuj radość czytania”oraz „Galaktyka książki”, w wybranych klasach również ogólnopolski program Fundacji ABC XXI „Czytające szkoły”

W minionym roku szkolnym uczniowie wypożyczyli 3322 książek, średnio 20,3 na jednego czytelnika. To rekord w naszej szkole, dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym! Z czytelni, w której udostępniany jest księgozbiór podręczny, czasopisma oraz komputery, w tym samym czasie skorzystało ok. 4790 użytkowników, co dało ok. 480 wizyt miesięcznie.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do końca grudnia 2016 roku do biblioteki zakupionych zostanie ok. 320 nowych książek zgodnych z zainteresowaniami uczniów, kontynuacje ich ulubionych serii, komiksy i lektury, które po opracowaniu z przyjemnością oddamy w ręce czytelników.

mgr D. Fiebich

WIADOMOŚCI BIBLIOTECZNE 2016/ 2017


wkrótce...

szkoła2.jpeg szkoła3.jpeg szkoła4.jpeg szkoła5.jpeg szkoła6.jpeg szkoła7.jpeg
<./div>

szkoła-FOTA1.jpeg