Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła
Podstawowa w Murowie
Dziś jest: poniedziałek, 18-12-2017, Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury

Sport

Staram się, aby dzieci podczas zajęć wychowania fizycznego dobrze się bawiły, nabywały umiejętności, które umożliwią im uprawianie sportów całożyciowych oraz, aby stawały się coraz to lepsze w tych wszystkich dyscyplinach, które podczas lekcji poznajemy, a w późniejszym czasie doskonalimy.  Stwarzam uczniom przyjazną atmosferę nauki oraz uczę je pokonywać stres związany z podejmowaniem nowych wyzwań sportowych. Razem odniesiemy wiele sukcesów. Przede wszystkim nauczymy się  pokonywać własne słabości.

mgr WF Katarzyna Proth

ROK SZKOLNY 2017/ 2018

15 listopada 2017 r. NA BASENIE

Grupa 25 uczniów z PSP w Murowie była na basenie. Tym razem grupa odwiedziła największy obiekt rekreacyjno-sportowy tego typu w naszej okolicy:basen Wodna Nuta w Opolu. Uczniowie po solidnej rozgrzewce mieli do wyboru zajęcia w basenie rekreacyjnym oraz solidne pływanie w basenie o rozmiarach olimpijskich. Uczestnicy wrócili zadowoleni i chętni na kolejny wyjazd. Opiekunami byli p. K. Gawel i p. J. Fiebich w zastępstwie za p. K. Proth.

basen list..jpeg

8 listopada 2017 r.

Dziś w Tarnowie Opolskim odbył się półfinał powiatu w halowej piłce nożnej chłopców. Nasi piłkarze rozegrali dwa spotkania, pierwszy z Chrzastowicami ulegając 4:1, honorową bramkę dla Naszego zespołu zdobył Lukas Janus. Drugie spotkanie zawodnicy z Murowa zremisowali z Ozimkiem 3:3, po bardzo zaciętym i walecznym meczu w Naszym wykonaniu. Niestety nie pomogło to na awans do półfinału. Dziękujemy za włożone serducho. Reprezentanci szkoły wystąpili w składzie: Mateusz Jasiński, Wojciech Talacha, Lukas Janus, Lukas Kwiatek, Kacper Piegza, Bartosz Drobisz, Michał Migowski, Jan Murach, Łukasz Pośpiech, Bartłomiej Scheitza. opiekun: K. Gaweł

pnch.jpeg
                                                                                                                                                                                                                         

30.10.2017 r.  (poniedziałek) na obiektach Centrum Sportu w Opolu odbył się Finał Powiatowy XVIII edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", w których udział wzięło 7 zespołów w Naszej kategorii wiekowej U-12. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach. Zespół z Murowa wygrał rozgrywki grupowe i w półfinale zmierzył się z drużyną z Niemodlina (II miejsce w grupie) wygrywając czterema bramkami i tym samym awansując do finału, w którym Nasz zespół zmierzył się z rówieśnikami z Chroscic wygrywając po zaciętym pojedynku 2:1. Pozostałe wyniki wyglądały następująco: PSP Murów - GKS Komprachcice 2:1, PSP Lubniany - PSP Murów 3:4, PSP Murów - UKS Jedynka Niemodlin 6:2, PSP Murów - PSP 1 Chroscice 2:1. Klasyfikacja końcowa: 1. PSP Murów 2. PSP 1 Chroscice 3. SP Lubniany 4. UKS Jedynka Niemodlin 5. PSP Karłowice 6. Brynica 7. GKS Komprachcice.
Bramki dla szkoły z Murowa zdobył Lukas Janus-10 oraz Wojciech Talacha-4. Skład prezentował się następująco: Mateusz Jasiński, Lukas Kwiatek, David Strzys, Kacper Piegza, Rafał Toczek, Lukas Janus, Wojciech Talacha, Filip Piegza, Olivier Michas, i Paweł Scheitza. Rozgrywkom towarzyszyła nieprzewidywalna pogoda, jednak to nie przeszkodziło Naszym młodym piłkarzom na zdobycie tytułu Mistrza Powiatu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 

 K.Gawel

kicia 1.jpeg kicia 2.jpeg kicia3.jpeg

28 października 2017 r. IV JESIENNY BIEG PARKOWY O PUCHAR SOŁTYSA WSI MURÓW

Mistrzowie tegorocznego biegu:

Przedszkolaki (200 m)

Dziewczęta: I m. Maja Cieślak, II m, Nicola Czorniczek, III m. Marlena Babik

Chłopcy :I m. Mikołaj Mikosz, II m. Antoni Jarząbek ,III m. Oskar Żak

Pierwszaki (300 m)

Dziewczęta: I m. Joanna Kopka, II m. Zuzanna Kaczmarczyk, III m. Katarzyna Kaczmarczyk

 Chłopcy: I m. Dawid Cyrys, II m. Jan Drescher, III m. Franciszek Duraj

 Kl. II (300 m)

Dziewczęta: I m Oliwia Taraszkowska,

Chłopcy: I m Michał Golonka, II m Adrian Jambor, III m Igor  Panuś

Kl. III (300 m):

Dziewczęta: I m. Zuzanna Siekierka, II m. Julia Bacajewska, III m. Maja Littmann

Chłopcy: I m. Oliwier Michaś, II m. Paweł Scheitza, III m. Maksymilian Brocki

 Kl. IV (600 m)

Dziewczęta: I m. Aleksandra Rosicka, II m. Bianca Skrzypek, III m. Oliwia Magiera

Chłopcy: I m. Rafał Toczek, II m. Wojciech Talacha, III m. Filip Drescher

Kl.  V (600 m)

Dziewczęta: I m. Oliwia Grubiak, II m. Klaudia Sokalska, III m. Agata Stańska

Chłopcy: I m Lukas Janus, II m. Mateusz Andrzejczak, III m. Maciej Bronowicki

 Kl. VI (800 m)

Dziewczęta: I m. Marta Mazurek, II m. Nikola Błaszczyk, III m. Julia Złotucha

Chłopcy: I m. Leon Jermakowicz, II m. Bartłomiej Scheitza, III m. Łukasz Pospiech

 Kl. VII (1000 m)

Dziewczęta: I m. Olivia Greiner, II m. Anna Suchowiecka, III m. Marcelina Cieślak

Chłopcy: I m. Filip Żukowski, II m. Filip Lachowicz.

W  finale biegu zwyciężyli:

Olivia Greiner i Filip Żukowski

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:

ORGANIZATORZY: Katarzyna Proth & Katarzyna Gaweł

oraz sołtys wsi Murów – Barbara Proth

bp.jpeg

Nasi uczniowie wzięli udział w corocznym Biegu o Puchar Borsuka. Zapraszamy na stronę gminną z fotorelacją: http://murow.pl/2392/vi-woj-bieg-przelajowy-o-puchar-borsuka-relacja.html  oraz na naszym facebooku.

Nasi medaliści z VI Biegu Borsuka: Olivia Greiner,Filip Żukowski, Marcelina Cieślak i Lukas Janus. Jesteśmy z Was dumni!!!

oliv.jpeg    filip.jpeg

K.Proth & K. Gaweł

ROK SZKOLNY 2016/ 2017

Murowskie siatkarki w Czechach na Międzynarodowym Turnieju

20 maja 2017 roku grupa murowskich siatkarek pojechała do czeskiego Krnov na Międzynarodowy Turniej Mini Piłki Siatkowej. Wyjazd całkowicie sponsorowany był przez opolskie LZS. Przypomnę, że nasze siatkarki zostały miesiąc temu wicemistrzyniami  województwa opolskiego szkół wiejskich (szkół podstawowych) i z racji tego wygrały wyjazd do Krnov. Na turnieju w Czechach wygrałyśmy mecze  z VO Slezská orlice Krnov „A” oraz z VO Ostrava (w setach po 2:0). Niestety nie dałyśmy rady rozbić drużyny z Rogów, która pokonała nas już miesiąc temu w Komprachcicach. W efekcie w turnieju nasze dziewczęta zdobyły 2 miejsce i zadowolone wróciły w pucharem do domu. Nie obyło się bez drobnych kontuzji. Tym turniejem zamykamy tegoroczny sezon siatkarski. Jeszcze nigdy nie udało się nam zajść tak wysoko. Dziękuję dziewczynom za zaangażowanie. Tegoroczną drużynę tworzyły następujące zawodniczki: Olivia Greiner – kapitan, Maja Znamirowska, Marta Kowalska, Julia Żukowska, Daria Malaga, Justyna Rosiek, Monika Kwiecień, Nikola Błaszczyk i rezerwowe: Magdalena Walczak, Julia Złotucha i Zofia Fiebich.

Instruktor piłki siatkowej: Katarzyna Proth

20170520_150724.jpeg

10 kwietnia 2017 r. w Domaszowicach odbył się finał Wojewódzki Szkół Wiejskich LZS w mini piłce siatkowej. Nasze dziewczęta w składzie: Olivia Greiner, Maja Znamirowska, Marta Kowalska, Julia Żukowska, Zofia Fiebich, Daria Malaga, Justyna Rosiek, Monika Kwiecień, Magdalena Walczak, Nikola Błaszczyk oraz Julia Złotucha zajęły II miejsce i zakwalifikowały się do międzynarodowego turnieju siatkarskiego w Krnov (Czechy), który odbędzie się 20 maja. Wyjazd do Czech w całości zostanie zasponsorowany przez LZS Opole. Fotorelacja z turnieju znajduje na naszym szkolnym facebook`u – zapraszamy!

Opiekun drużyny -  Katarzyna Proth

do pK.jpeg

15. 03 2017 r. nasze siatkarki zajęły I miejsce w półfianałach wojewódzkich w mini piłkę siatkową. Drużyna w składzie: Olivia Greiner, Marta Kowalska, Julia Żukowska, Maja Znamirowska, Zofia Fiebich oraz Monika Kwiecień, Justyna Rosiek, Daria Malaga, Nicola Błaszczyk, Julia Złotucha. Nikt nie spodziewał się takiego zwycięstwa. Gratulujemy!!! Tym samym uzyskały one awans do finałów wojewódzkich.

20170315_141026.jpeg

15 marca 2017 r. nasi siatkarze (Filip Żukowski, Marceli Gleń, Cezary Małecki, Filip Lachowicz, Jakub Hejna, Marcel Olejniczak, Łukasz Pośpiech, Lukas Janus, Michał Migowski, Bartosz Drobisz zajęli III miejsce w półfianałach wojewódzkich w mini piłkę siatkową. Gratulujemy!

siatkarze z Murowa 1.jpeg

mgr Katarzyna Proth

W Mistrzostwach  Powiatu w Tenisie Stołowym,  który odbył się 1. 02. 2017 r.  uczeń naszej szkoły Janus Lukas  zajął III miejsce. W turnieju brało udział 28 zawodników.

mgr Marcinkowski Jacek

WP_20170202_.jpeg

SZKOLNY TURNIEJ BADMINTONA

4 stycznia 2017 r. odbył się szkolny turniej badmintona dla dziewcząt klas IV-V oraz dla klasy VI (dziewczęta i chłopcy). W turnieju wzięło udział około 40 uczniów. 

W kategorii klas IV-V wygrały:

I miejsce - Julia Złotucha

II - Simone Mikulla

W kategorii klasy VI dziewcząt i chłopców wygrali:

I miejsce - Olivia Greiner

II miejsce - Filip Żukowski

mgr K. Proth

III SZKOLNY MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

             W dniu 09.12.2016 w naszej szkole odbył się finał III Szkolnego Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego

W kategorii klas I-III :

I miejsce Jasiński Mateusz,

II miejsce Talacha Wojtek,

III miejsce Cieślak Kamil,

W kategorii klas IV-VI :

I miejsce Janus Lukas,

II miejsce Olejniczak Marcel,

III miejsce Cieślak Szymon.

Gratulacje, mgr Marcinkowski Jacek

III MIKOŁAJKOWY WYJAZD NA BASEN DO OLESNA

                W dniu 09.12.2016 uczniowie naszej szkoły wyjechali na basen do Olesna,  gdzie poznawali zasady bezpiecznego korzystania z wody  i doskonalili umiejętności  pływania.

Zabawy w wodzie i nauka była przeprowadzona w zabawowej atmosferze.

 mgr Marcinkowski Jacek

SZKOLNY TURNIEJ DWÓCH OGNI DZIEWCZĄT KLAS IV-VI

30 listopada 2016 roku dziewczęta z klas IV-VI powalczyły o Mistrzostwo Szkoły w Dwa Ognie. 

I miejsce zajęła klasa VI (Olivia Greiner, Zofia Fiebich, Maja Znamirowska, Marta Kowalska, Marcelina Cieślak)

II miejsce zajęła klasa V (Daria Niemiec, Nikola Błaszczyk, Simone Mikulla, Julia Złotucha, Marta Mazurek)

III Miejsce zajęła klasa IV (Agata Stańska, OIiwia Grubiak, Milena Andrzejczak, Klaudia Sokalska, Emilia Gonsior)

20161130_083646.jpeg   20161130_083709.jpeg   20161130_085149.jpeg

Foto od lewej: klasa IV, V i VI

mgr K. Proth

SPORTOWE ZMAGANIA CHŁOPCÓW

25. 10. 2016 r. w naszej szkole odbył się Gminny Turniej  Halowej Piłki Nożnej.

Uczniowie naszej szkoły w składzie : Żukowski F. , Janus L., Pośpiech Ł. ,Scheitza B., wygrali z reprezentacją  Szkoły Podstawowej  ze Starych Budkowicach  16:14 awansując tym samym do Półfinału  Powiatowego .

08.11.2016 r.- Powiatowy Półfinał Piłki Nożnej Halowej  Tarnów Opolski - PSP Murów- 5 miejsce

Skład drużyny:  Pośpiech Ł., Zukowski F., Olejniczak M., Migowski  M., Hejna M.,  Lukas J., Bronowicki M.        

Tarn. Opolski.jpeg U 10.jpeg U12.jpeg                                                                                                                                     09. 11. 2016 r. Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarka”

W kategorii U10- PSP Murów-4 miejsce

Skład drużyny: Piegza F., Gołębicki Ł., Jaśiński M., Golonka P., Talacha W., Schilk D., Cieślak D., Glados A.         

W kategorii U 12 –PSP Murów-6 miejsce

Skład drużyny: Pośpiech L., Murach J., Bronowicki M., Janus L.,  Stasica M., Magiera J.,  Piegza K., Scheitza

mgr J. Marcinkowski

18 października 2016 r., III JESIENNY BIEG PARKOWY

18 października w PSP w Murowie odbył się III Jesienny Bieg Parkowy , w którym wzięły udział dzieci z klas I-III oraz IV - VI. Łącznie w biegu wzięło udział 84 młodych zawodników na następujących kategoriach: I-III: Żółwiki (300 m), Strusie (300 m), Mali Giganci (600 m); IV-VI: dziewczęta kl.IV (400 m), chłopcy kl.IV (600 m), dziewczęta kl.V-VI (600 m) oraz chłopcy kl. V-VI (1000 m). Pogoda podczas biegu dopisała, wyjątkowo - nie padało. W organizacji biegu pomagali uczniowie kl. VI-tej:Marcel Olejniczak (sędzia oraz oprowadzenie po trasie), Olivia Greiner (rozgrzewka), Justyna Rosiek (sędzia), Karolina Konfederak (sanitariuszka).

Nasi uczniowie zajęli następujące lokaty:

Żółwiki: I - Michał Golonka, II - Maja Littmann, III - Anna Bitner

Strusie: I - Adrian Drobisz, II - Kamil Szecówka, III - Bianca Skrzypek

Mali Giganci: I - Rafał Toczek, II - Wojciech Talacha, III - Mateusz Jasiński

Dziewczęta kl. IV: I - Klaudia Sokalska, II - Oliwia Grubiak, III - Kinga Krzemińska

Chłopcy kl. IV: I - Lukas Janus, II - Damian Klimczuk, III - Maciej Bronowicki

Dziewczęta kl.V-VI: I - Olivia Greiner, II - Marcelina Cieślak, III - Anna Suchowiecka

Chłopcy V-VI: I - Filip Żukowski, II - Cezary Małecki, III - Bartłomiej Scheitza 

Dziękujemy paniom z klas I-III oraz p. Urszuli Klimek za pomoc w organizacji biegu oraz paniom kucharkom za przygotowanie gorącej herbaty dla zawodników. Sponsorem medali i pucharów była Sołtys wsi Murów, p. Barbara Proth.

Życzymy wszystkim dalszych sportowych sukcesów i do zobaczenia na IV Wiosennym Biegu Parkowym w 2017 roku. 

Ze sportowym pozdrowieniem: Organizatorzy - Barbara & Katarzyna Proth

IMG-20161018-WA0054.jpeg   IMG-20161018-WA0019.jpeg IMG-20161018-WA0020.jpeg   IMG-20161018-WA0026.jpeg IMG-20161018-WA0030.jpeg   IMG-20161018-WA0042.jpeg 20161018_105201.jpeg   20161018_113650.jpeg

GMINNE BIEGI PRZEŁAJOWE w Zagwiździu

Nasi uczniowie wzięli udział w Gminnych Biegach Przełajowych w Zagwiździu i zajęli następujące lokaty: kategoria klasy szóste dziewcząt- Oliwia Greiner - I m., Marcelina Cieslak - II m., Anna Suchowiecka - III m (opiekun K. Proth); kategoria klasy szóste chłopców - Jakub Hejna - III m. (opiekun K. Proth); kategoria klasy IV-V chłopców - Lukas Janus - I m (opiekun J. Marcinkowski).

20160915_121337.jpeg   20160915_121402.jpeg 20160915_121411.jpeg   20160915_121421.jpeg                                                

szkoła2.jpeg szkoła3.jpeg szkoła4.jpeg szkoła5.jpeg szkoła6.jpeg szkoła7.jpeg
<./div>

Dzwonki

dzwonki murów.jpeg