Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła
Podstawowa w Murowie
Dziś jest: czwartek, 01-06-2023, Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Biblioteka

 

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA W ROKU SZKOLNYM

2022/ 2023 w:

PONIEDZIAŁEK : 8:40 – 10:30 

12:05 – 12:25

                                12:25 – 13:15(co 2 tygodnie)

WTOREK : 8:30 – 10:30

                                    12:05 – 12:25

ŚRODA: 10:40 -  11:20

                                  12:05 – 12:25

                                   13:10 – 14:05

 

CZWARTEK:  12:05 – 13:10

                               13:10 – 14:05 (co 2 tygodnie)

PIĄTEK: 11:40 – 13:40

 

„ Gdy się ktoś zaczyta, zawsze albo się czegoś 

nauczy, albo zapomni o tym, co mu

dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra”

                                 (H. Sienkiewicz)

SZKOLNY TEATR KLASY V A

6 marca 2019 roku na lekcjach języka polskiego sala nr 6 zamieniła się w teatr klasy V a. Podzieleni na trzy grupy zaprezentowaliśmy przedstawienia przygotowane na podstawie mitu „Demeter i Kora”. Na widowni zasiedli: nasza wychowawczyni, pani Marta Talacha, nauczycielka, która uczyła nas w klasach młodszych, pani Ewa Stasica oraz uczniowie klasy II. Były też obecne mama Wojtka i nasza polonistka, pani Dorota Fiebich. Na gazetce ściennej w „szóstce” z okazji tego wydarzenia zaprezentowane zostały wykonane przez nas afisze teatralne oraz zaproszenia dla kolegów z innych grup. Stremowani, ale zmobilizowani przedstawiliśmy efekt naszej samodzielnej, trzytygodniowej pracy. Wszystkie grupy prezentowały ten sam spektakl, ale każda zrobiła to trochę inaczej. Aktorzy nauczyli się swoich ról oraz przygotowali ciekawe kostiumy i rekwizyty. Uwagę wszystkich przykuwał Zeus – Wojtek w bardzo oryginalnym stroju i peruce na głowie. Podobało mi się również przebranie Tosi, która odgrywała rolę Kory. Ze względu na niewystarczającą liczbę uczniów Daniel i Florek występowali w dwóch grupach i świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Szkoda tylko, że jeden z naszych kolegów nie wziął razem z nami udziału w teatralnej zabawie, bo nie nauczył się roli. Moim zdaniem ta lekcja była bardzo ciekawa. Ciężko jest mi wybrać najlepszą grupę – osobiście bardzo jestem zadowolona z przedstawienia swojego zespołu. Chętnie jeszcze kiedyś wezmę udział w takim wydarzeniu.

                                                                      Wiktoria Mikosz oraz uczniowie klasy V a

NAJMŁODSI CZYTELNICY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Jak co roku, na początku II okresu, bibliotekę szkolną odwiedzili pierwszoklasiści. 18 i 19 marca bardzo żywa gromadka pierwszaków poznawała biblioteczne zbiory, zasady wypożyczania książek oraz obowiązujące w bibliotece zasady zachowania. Uczniowie chętnie wypowiadali się na temat poszanowania książek, opowiadali o ulubionych lekturach oraz z zapałem rozwiązywali biblioteczne łamigłówki. Wszyscy uroczyście obiecali dbać o książki oraz często korzystać z ich rad i mądrości. Na zakończenie pierwszej wizyty w bibliotece każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom, książeczkę do samodzielnego przeczytania oraz drobne upominki. Chętni uczniowie mogli też samodzielnie wypożyczyć wybrane lektury. Tradycyjną już pamiątką ze spotkania z pierwszoklasistami jest plansza z autoportretami najmłodszych czytelników biblioteki, która przez jakiś czas będzie stanowić jej ozdobę.

 

KSIĄŻKI DLA SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

Podczas grudniowego kiermaszu bożonarodzeniowego biblioteka szkolna zaprezentowała ofertę wydawniczą Księgarni i Hurtowni Taniej Książki z Tuliszkowa oraz Wydawnictwa Drugi Tom z Radomia. Taki kiermasz książki organizowany jest w szkole od kilku lat i zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i rodziców, bo jest okazją do nabycia tanich lektur, kolorowanek, słowników czy książeczek edukacyjnych. Wymierną korzyścią dla biblioteki i szkoły, wynikającą z przeprowadzenia tego przedsięwzięcia, są darowizny, które każdorazowo przekazuję obie firmy. Rok temu KiHTK z Tuliszkowa sprawiła nam bardzo miłą niespodziankę – poza standardową przekazała naszej szkole darowiznę w postaci dodatkowych 100 książek. Część z nich wzbogaciła zbiory biblioteki, jednak większość została przeznaczona na nagrody dla uczniów na zakończenie ubiegłego roku szkolnego. Po zakończeniu tegorocznego kiermaszu, tuż przed Bożym Narodzeniem, dzięki zabiegom z naszej strony i dobrej współpracy z przedstawicielką hurtowni, panią Małgorzatą Szczepańską, sytuacja się powtórzyła. Otrzymaliśmy wiadomość, że KiHTK z Tuliszkowa ponownie chce wesprzeć naszą szkolną bibliotekę darowizną. Radość była jeszcze większa niż przed rokiem, gdyż okazało się, że książek jest dużo więcej. Zostały już przejrzane i posegregowane. Część z nich zostanie włączona do zbiorów biblioteki, inne otrzymają uczniowie w postaci nagród. Pozostałe trafią do funkcjonującego w bibliotece pudełka bookcrossingowego, z którego uczniowie mogą nieodpłatnie wybrać dla siebie książkę, która ich zainteresowała.

                                                                                                                                                                                            Dorota Fiebich

WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

Klasa VI uczestniczyła w ogólnopolskim programie „Wychowanie przez czytanie – z dzieckiem w świat wartości”, którego organizatorem jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Jego cele to wprowadzenie uczniów w świat uniwersalnych wartości moralnych oraz propagowanie czytelnictwa. Efektem podejmowanych działań są gazetki w sali polonistycznej i holu szkoły oraz przygotowana przez uczniów praca konkursowa dotycząca odpowiedzialności umieszczona na platformie YouTube.

https://www.youtube.com/watch?v=_XvN-tSYnz4

Zachęcamy uczniów i rodziców do obejrzenia prezentacji!

Dorota Fiebich

IMG-20181205-WA0009.jpeg

 

KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI

            Tradycyjnie już przed Bożym Narodzeniem biblioteka szkolna zaprasza na kiermasz książki. W ofercie księgarni z Tuliszkowa oraz wydawnictwa Drugi Tom z Radomia znajdują się bajki, lektury, książki edukacyjne i kulinarne, kolorowanki i łamigłówki dla najmłodszych oraz literatura beletrystyczna, czyli coś do poczytania.

            Stoisko z książkami będzie również przygotowane podczas szkolnego kiermaszu bożonarodzeniowego.

 

                                                           ZAPRASZAMY!

WYSTAWA W BIBLIOTECE

           

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka naszej szkoły przygotowała wystawę pod hasłem „ZWIERZĘTA NA KARTACH KSIĄŻEK”.

Zapraszamy do oglądania i wypożyczania zaprezentowanych na niej lektur.

Ponadto w październiku na wszystkich, którzy odwiedzają bibliotekę, czekają zakładki do książek.

                                   

SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW

 

We wrześniu sieć sklepów Biedronka zaprosiła naszą szkołę, podobnie jak większość szkół podstawowych w Polsce, do udziału w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas

I – III. Wraz z zaproszeniem otrzymaliśmy 4 egzemplarze książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”, zestaw sześciu maskotek – Słodziaków, materiały informacyjne oraz motywacyjne dla uczniów i  rodziców: mini albumy na naklejki dla dzieci, mające inspirować do codziennego czytania. Wszystkie materiały zostały przekazane wychowawcom klas młodszych, którzy w trakcie lekcji czytali uczniom książkę Renaty Piątkowskiej, a lekturze towarzyszyły zabawy z maskotkami – Słodziakami. Na podstawie wysłuchanych opowiadań uczniowie tworzyli prace plastyczne.

 

Pani Ewa Stasica wraz z klasą II, której jest wychowawczynią, przystąpiła również do konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.

2 października klasa II zorganizowała klasowy Dzień Głośnego Czytania (I część pracy konkursowej). Ponieważ klasa ta codziennie czyta głośno w czasie lekcji, tego dnia zabrała Słodziaki do parku na wycieczkę, podczas której odbyło się również czytanie. A ponieważ wiadomo, że kiedy „pod starym drzewem zbierze się szóstka Słodziaków, to na wesołe przygody nie trzeba będzie długo czekać”, drugoklasiści również wesoło spędzili czas, słuchanie opowiadań przeplatając zabawami na świeżym powietrzu, rozmowami o przygodach towarzyszy zabaw, wymyślaniem ich kolejnych przygód i zdobywając wiadomości na temat roślin rosnących w parku. Podsumowaniem wycieczki oraz lektury książki „Co się stanie na leśnej polanie” R. Piątkowskiej jest komiks pt. „Gang Słodziaków na wycieczce w parku” (II część pracy konkursowej), który zaprezentowany na dużym plakacie stanowi ozdobę sali lekcyjnej drugoklasistów oraz jest dowodem na to, że lubią czytać.

 

Rozstrzygnięcie konkursu Biedronki nastąpi pod koniec listopada.

                                                          

                                                                                                          Dorota Fiebich

 

WIADOMOŚCI BIBLIOTECZNE 2017/ 2018

USTANAWIAMY REKORD W CZYTANIU

8 czerwca 2018 r., podobnie jak 2 lata temu, nasza szkoła weźmie udział w ogólnopolskiej akcji bicia  rekordu w czytaniu w jednym momencie pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Jest to największa akcja czytelnicza w Polsce. Rekord ustanowiony w ubiegłym roku to 459 tysięcy równocześnie czytających osób.

Po drugiej lekcji uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami udadzą się do parku na godzinny piknik z książką. Każdy zabiera ze sobą ulubioną lekturę i uśmiech. Można wziąć również kocyk i jakąś przekąskę. Uczniów, którzy nie posiadają własnych książek, zapraszam do biblioteki szkolnej.

Celem akcji jest ustanowienie nowego rekordu w czytaniu, ale również pokazanie, że z książką można przyjemnie spędzić czas i że, wbrew temu, co sądzą dorośli, dzieci i młodzież czytają.

W PIĄTEK, 8 CZERWCA, TYSIĄCE UCZNIÓW W CAŁEJ POLSCE W TYM SAMYM

MOMENCIE BĘDĄ CZYTAĆ KSIĄŻKI. DOŁĄCZMY DO NICH!

Zapraszamy do uczestnictwa w akcji także rodziców i wszystkie zainteresowane osoby.

NAJMŁODSI CZYTELNICY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

16 lutego, jak zawsze na początku II okresu, do biblioteki szkolnej z dłuższą wizytą przyszli pierwszoklasiści z wychowawczynią, panią Ewą Stasicą. Podczas dwugodzinnego spotkania poznawali zasady korzystania z biblioteki, rozmieszczenie zbiorów, opowiadali o swoich ulubionych lekturach i o tym, jak należy o książki dbać. Indywidualnie i w grupach rozwiązywali również zadania dotyczące biblioteki i książek. Na zakończenie miłej wizyty najmłodsi uczniowie zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej, po czym samodzielnie wypożyczali książki. Na pamiątkę spotkania każdy z pierwszaków otrzymał dyplom, książeczkę i zakładkę. Wszyscy opuszczali bibliotekę z uśmiechem na ustach, obiecując, że będą częstymi jej gośćmi.

   Dorota Fiebich

IMG-20180228-WA0011.jpeg

 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym roku postanowiliśmy go uczcić, organizując szkolne dyktando. Dwie uczennice napisały je bezbłędnie i zdobyły tym samym tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii. Są to: w kategorii klas V – VI  - Agata Stańska z kl. V, a w kategorii klas VI – VII – Olivia Greiner z kl. VII. Językowi ojczystemu poświęcone zostały w lutym dwie szkolne gazetki, a także lekcje języka polskiego, podczas których zastanawialiśmy się, czy dbamy o polszczyznę, jakie błędy najczęściej popełniamy i jak powinniśmy korzystać z języka, aby nasza polszczyzna była piękna. Chętni uczniowie mogli także wziąć udział w zorganizowanym przez bibliotekę szkolną konkursie frazeologicznym, którego wyniki zostaną ogłoszone na początku marca.

   Dorota Fiebich

11 grudnia 2017 r. SPOTKANIE AUTORSKIE Z AGNIESZKĄ URBAŃSKĄ

Uczniowie naszej szkoły już po raz drugi w tym roku szkolnym mieli okazję spotkać się z autorem czytanych przez siebie książek. Tym razem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Murowie gościła pani Agnieszka Urbańska. Wymyślona przez pisarkę Wandzia Węszynos jest bohaterką popularnej wśród czwartoklasistów serii książek. Dlatego to właśnie uczniowie klasy IV a oraz ich o rok starsi  koledzy spotkali się 8 grudnia z panią Agnieszką. Autorka opowiadała o pracy pisarza, o kryminalnych historiach dla dzieci, ich konstrukcji i koniecznych elementach. Była mowa również o znaczących nazwach miejscowości, np. Zabytkowice oraz o znaczących nazwiskach. Ponadto pisarka przygotowała detektywistyczne zadania i zagadki, które uczniowie z dużym zaangażowaniem rozwiązywali i odgadywali. Podczas spotkania autorce towarzyszyły postacie z jej książek: Wandzia Węszynos i kot Aksamit. Atmosfera była bardzo ożywiona, a pytaniom uczniów, dotyczącym pracy twórczej, a także życia osobistego pani Agnieszki, nie było końca. Znalazł się jednak jeszcze czas na autografy i wspólne zdjęcia. Podziękowaniem dla pisarki za miłe spotkanie był świąteczny stroik wykonany przez uczennicę klasy VII, Justynę Rosiek.

D. Fiebich

SPOTKANIE Z PISARKĄ JOANNA OLECH

26 października Gminna Biblioteka Publiczna w Murowie po raz kolejny zaprosiła uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Murowie do wzięcia udziału w spotkaniu autorskim. Tym razem uczestniczyli w nim uczniowie klas czwartych, a gościem była pani Joanna Olech, pisarka i ilustratorka znana nam przede wszystkim jako autorka rewelacyjnej „Dynastii Miziołków”, ale także książek „Pompon w rodzinie Fisiów” czy „Tarantula, Klops i Herkules”. Za teksty książek i ilustracje zdobyła wiele nagród, m. in. nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, nagrodę Polskiej Sekcji IBBY, nagrodę Naszej Księgarni. Atmosfera spotkania była bardzo serdeczna, pisarka bez problemu nawiązała kontakt z uczniami. Czytanie fragmentów swoich książek, napisanych z ogromną dawką humoru,  przeplatała ciekawostkami na temat ich powstania, konkursami, a także prezentacją ciekawych książek innych autorów. Przeprowadziła również małe warsztaty twórczego pisania i opowiadania oraz ćwiczenia słownikowe, a nawet przepowiadała przyszłość kilkorgu uczestnikom spotkania. Jeśli  przepowiednie się spełnią, jedna z naszych uczennic zostanie w przyszłości wiceminister oświaty. Dwie godziny lekcyjne minęły bardzo szybko, a dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w działaniach zaproponowanych przez Joannę Olech. To był bardzo przyjemnie i pożytecznie spędzony czas. Podziękowaniem za miłe spotkanie były kwiaty oraz zbiór ilustrowanych pomysłów na nowe książki, które czwartoklasiści przygotowali podczas lekcji plastyki z panią Ewą Stasicą. Natomiast pamiątką ze spotkania, poza autografami i okolicznościowymi pieczątkami w książkach i kronice biblioteki szkolnej, są zabawne ilustracje, które pani Joanna Olech, z wykształcenia graficzka, rysowała na papierowej tablicy podczas zorganizowanych przez siebie konkursów. Dziękujemy pani Halinie Lubacz, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Murowie, za organizację ciekawego i wartościowego wydarzenia literackiego. Liczymy na kolejne – może tym razem dla starszych czytelników, którzy z zazdrością spoglądali na młodszych kolegów. A o tym, jak ogromną rolę w propagowaniu czytelnictwa i rozbudzaniu zainteresowań książką i czytaniem ma bezpośredni kontakt z twórcą, niech świadczy fakt, że jeszcze tego samego dnia z półek biblioteki szkolnej zniknęły prawie wszystkie książki Joanny Olech. Jest ich niemało, co z przyjemnością i zaskoczeniem zauważyła pisarka, składając w nich autografy.

                                                                                                          Dorota Fiebich

IMG_1791.jpegIMG_1797.jpeg

Więcej zdjęć na naszym FACEBOOK'u...

JAK ROZWIJAMY CZYTELNICTWO W SZKOLE W MUROWIE

W okresie IX – XII 2016 roku Publiczna Szkoła Podstawowa w Murowie realizowała założenia Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, dzięki któremu zbiory biblioteki szkolnej wzbogaciły się o 301 nowych książek na łączną kwotę 5000,00 zł.  Zakwalifikowanie szkoły do programu to nie tylko zakup nowych lektur. Wiązało się ono również z koniecznością podjęcia szeregu działań, m. in. mających na celu popularyzowanie wśród uczniów czytelnictwa, rozwijanie ich kompetencji i indywidualnych zainteresowań czytelniczych.

Aby sprostać tym wymaganiom, w październiku biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy „Psy i koty na kartach książek”. W listopadzie w kl. II b przeprowadzone zostały warsztaty w oparciu o program CEO „Czytam sobie w bibliotece”, a uczniowie klas III obejrzeli przedstawienie „Wyobraźnia czeka ukryta w bibliotekach” o sile wyobraźni i roli książki w naszym życiu, zaprezentowane w GBP w Murowie przez Teatr Maska z Krakowa. Najmłodsi uczniowie, pierwszoklasiści, uczestniczyli w zajęciach, podczas których poznali zbiory szkolnej biblioteki, zasady korzystania z niej, rozmawiali o poszanowaniu książek i zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników.

Najważniejszym jednak przedsięwzięciem popularyzującym wśród uczniów czytelnictwo, mającym zaktywizować ich i skłonić do poszukiwania i selekcjonowania informacji, była realizacja projektów edukacyjnych. Uczniowie klas I – III tworzyli szkolną encyklopedię bohaterów książek. Na specjalnie przygotowanych kartach mieli zaprezentować postacie, których imiona zaczynają się na kolejne litery alfabetu. Karty te, po prezentacji na wystawie, zostaną złożone w książkę – encyklopedię, którą będzie można oglądać w bibliotece szkolnej.  Uczniowie  klas IV – VI realizowali natomiast projekt pod nazwą „Poznajemy świat poprzez książki popularnonaukowe”. Po wizycie w bibliotece i analizie wybranych książek popularnonaukowych, opracowywali wybrany przez siebie temat (m. in. gryzonie, świat starożytny, Kosmos,Wikingowie, psy) w formie planszy, lapbooka czy folderu. Wykonane prace zaprezentowane zostały na tablicach w holu szkoły.

Z myślą o wszystkich czytelnikach, uczniach, nauczycielach i rodzicach, w bibliotece szkolnej przygotowywane były wystawy książek, wśród których największym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja książek powstałych na podstawie filmów Walta Disney’a, zaprezentowana z okazji Światowego  Dnia Postaci z Bajek.  Po raz kolejny również biblioteka przygotowała kiermasz taniej książki, podczas którego można było kupić książki edukacyjne, popularnonaukowe, beletrystykę oraz zaopatrzyć się w świąteczne prezenty.

Założenia Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole zostały zrealizowane, ale starania o rozbudzenie w uczniach zamiłowania do książek nie ustaną, gdyż jesteśmy przekonani, że „czytanie to bakcyl, którym naprawdę warto się zarazić”. 

mgr D. Fiebich

KIERMASZ KSIĄŻKI W BIBLIOTECE

Po raz drugi w tym roku szkolnym, w dn. 1. – 21.03. 2017 r., biblioteka szkolna zaprasza na kiermasz książki, podczas którego prezentowana jest oferta Księgarni i Hurtowni Taniej Książki z Tuliszkowa oraz wydawnictwa Drugi Tom z Rzeszowa. Stoisko można odwiedzać w godzinach pracy biblioteki.

WITAMY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Jak co roku, na początku II okresu, bibliotekę odwiedzili pierwszoklasiści. Celem spotkania było zapoznania ich ze zbiorami i sposobem korzystania z biblioteki. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych lekturach oraz o tym, jak o książki należy dbać. Układały literowe domino oraz rozwiązywały biblioteczne łamigłówki.

Podsumowaniem spotkania było złożenie przyrzeczenia. Pierwszoklasiści obiecali, że będą szanować książki i korzystać z ich mądrości. Na pamiątkę spotkania każdy z nich otrzymał dyplom oraz książeczkę.

WALT DISNEY PRZEDSTAWIA

Po raz kolejny biblioteka szkolna włączyła się w szkolne obchody Światowego Dnia Postaci z Bajek, przypadającego 5 listopada. Tym razem z okazji tego lubianego przez uczniów święta w holu szkoły przygotowana została bajkowa gazetka poświęcona Waltowi Disney'owi, twórcy ulubionych bajek wielu pokoleń dzieci, którego 115 rocznica urodzin i 50 rocznica śmierci przypadaj w grudniu tego roku. W pomieszczeniu biblioteki natomiast zaprezentowana została, ciesząca się dużym zainteresowaniem czytelników, wystawa książek powstałych na podstawie filmów Walta Disney'a.

DSCF9474.jpeg DSCF9478.jpeg

KIERMASZ KSIĄŻKI

Po raz kolejny w dniach 17.11. - 10.12.2016 r. biblioteka szkolna zorganizowała kiermasz taniej książki. W ofercie znalazły się książki edukacyjne, beletrystyka, bajki, lektury, kolorowanki, łamigłówki, słowniki, kulinaria oraz wiele pozycji o tematyce świątecznej. Tradycyjnie już cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno uczniów, jak i nauczycieli oraz rodziców. Stoisko z książkami licznie odwiedzali również uczestnicy szkolnego kiermaszu bożonarodzeniowego zorganizowanego w niedzielę, 27.11.2016 r. Księgarnia i Hurtownia Taniej Książki z Tuliszkowa oraz wydawnictwo Drugi Tom z Radomia, których oferta zaprezentowana została podczas kiermaszu, w ramach prowizji za jego zorganizowanie przekazały bibliotece szkolnej około 60 nowych książek wybranych przez nauczyciela bibliotekarza za ponad 500,00 zł.

WYNIKI KOKURSU "Psy i koty na kartach książek"

W konkursie „Psy i koty na kartach książek” udział wzięło 6 uczniów.

I miejsce – Justyna Rosiek – kl. VI

II miejsce – Wojtek Talacha – kl.III b

III miejsce – Oliwia Grubiak – kl. IV

wyróżnienia:

Kinga Krzemińska – kl. IV

Olga Miękina – kl. IV

Julia Złotucha – kl. V

  mgr Dorota Fiebich

pik.jpeg

 PSY I KOTY NA KARTACH KSIĄŻEK

            Z okazji Światowego Dnia Zwierząt biblioteka szkolna ogłasza konkurs dla uczniów

klas III – VI pod tytułem „Psy i koty na kartach książek”.

            Zadanie polega na tym, aby zapisać na kartce jak najwięcej imion psich i kocich bohaterów książek, przy każdym podając tytuł lektury, na kartach której czworonóg ów się pojawił.

            Kartki należy na odwrocie podpisać imieniem i nazwiskiem, podać klasę, której jest się uczniem i złożyć je w bibliotece do 12 października. Na zwycięzców czekają nagrody.

            Zapraszam do udziału w konkursie i do poszukiwań w zbiorach szkolnej biblioteki.

                                                                                                  mgr Dorota Fiebich

szkoła2.jpegszkoła3.jpegszkoła4.jpegszkoła5.jpegszkoła6.jpegszkoła7.jpeg
<./div>