Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła
Podstawowa w Murowie
Dziś jest: czwartek, 01-06-2023, Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Informacje i ogłoszenia

kartka-2022.gif

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI!!!

PDFInformacja na stronę internetową 1.pdf (482,59KB)

PDFWszystkie dzieci zbierają elektrośmieci - plakat październik 2022r.pdf (280,42KB)

Informacja i zaproszenie dla rodziców i uczniów na PIKNIK EDUKACYJNY 

W sobotę 01. 10. 2022 r. nasza szkoła organizuje Piknik Edukacyjny, w czasie którego uczniowie wezmą udział w zajęciach praktycznych związanych z bioróżnorodnością, pszczelarstwem i ekologią. Jest to dzień nauki szkolnej, za który będzie dzień wolny.

Jednocześnie Stowarzyszenie Miłośników Murowa organizuje Święto Ziemniaka. Rozpoczęcie imprez o godz. 14:30, a zakończenie 18:15, po którym o 18:30 Gminna Biblioteka Publiczna organizuje rodzinny seans filmowy.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny wraz z młodszymi dziećmi, zapewniamy wiele atrakcji i poczęstunek dla każdego.

Uwaga ! Z kierunku Młodnik -Radomierowice – Grabice możliwe jest zorganizowane dowozu i odwozu dla dzieci i dorosłych.

PROGRAM IMPREZY
14:30 - rozpoczęcie, poczęstunek (ciasto, kawa, herbata) dla wszystkich i występ zespołu Biedronki
15:00 - zajęcia edukacyjne dla uczniów związane z bioróżnorodnością, pszczelarstwem i ekologią
          - pokaz kulinarny uczniów kl. VIII i  poczęstunek,
          - zagroda pszczelarska,
          - stoisko z kozimi serami,
          - punkt ekologiczny „Mamy rady na odpady”,
          - warsztaty robienia karmników,
          - stoisko z potrawami ziemniaczanymi,
17:30 konkursy,
18:30 rodzinny seans filmowy „ Operacja Człowiek w czerni”.

ZAPRASZAMY!!!

Jak wspierać dziecko, redukować lęk, w trudnej sytuacji wojny w Ukrainie

Od kilku dni za naszą wschodnią granicą trwa wojna. Samo w sobie słowo brzmi przejmująco, za naszą granicą giną ludzie, żołnierze, cywile, dzieci…W nas dorosłych budzi to lęk, smutek, złość , rozpacz, bezsilność …. Obok nas są nasze dzieci, które bardzo różnie reagują na to co się dzieje. Jak z nimi rozmawiać i czy w ogóle rozmawiać o wojnie, którą znamy tylko w zasadzie z podręczników , jak wspierać? Tym bardziej, że jest to kolejna nowa, nieznana dla nas sytuacja, jeszcze nie wybrzmiał temat pandemii a już kolejne tak bardzo niepokojące rzeczy dzieją się u naszych sąsiadów.

Niedawna pandemia spowodowała już u niektórych dzieci obniżenie nastroju, pojawiające się lęki, na co aktualnie nakłada się sytuacja za naszą granicą. Może to stanowić dodatkowe obciążenie emocjonalne i prowadzić do eskalacji tych niepokojących stanów.

Czy rozmawiać z dziećmi o wojnie?

Tak, rozmawiać. Dzieci i tak słyszą wiele różnych rzeczy na ten temat choćby przebywając w przedszkolu czy szkole. Rozmawiają między sobą. To naszym zadaniem jest przekazanie dziecku informacji oczywiście językiem dostosowanym do wieku dziecka i korygowanie tego co słyszą z zewnątrz. Zacznijmy najpierw od wysłuchania, nie skupiajmy się na tym co my chcemy powiedzieć, odpowiadajmy na pytania wyczerpująco, ale nie obiecujmy czegoś czego nie możemy dotrzymać, może tez tak się zdarzyć, że dziecko nie będzie chciało rozmawiać, może jeszcze nie być na to gotowe, akceptujmy to pokażmy i powiedzmy ,że jesteśmy obok, gotowi w każdej chwili wysłuchać i wyjaśnić.

Nazywajmy i akceptujmy emocje

Boisz się ? Ja też się boję, jest mi smutno, źle czuję złość. Zarówno my jak i nasze dzieci odczuwamy podobne emocje i warto o nich mówić, nie zaprzeczać im, ponieważ może to powodować wzmożony niepokój, kiedy rodzic próbuje zachowywać się beztrosko i ukryć zmartwienie, albo udaje, że nic się nie dzieje kiedy na zewnątrz jest źle. Dzieci doskonale wyczuwają emocje rodziców, a kiedy rodzic im zaprzecza to może budzić większy lęk i dezorientację. To czego nie wypowiemy zostaje w nas, przytłacza, dusi, powoduje napięcie, stąd tak ważne aby znaleźć przestrzeń do rozmowy.

Ważne jest, żeby dziecko wiedziało, że może mu być trudno i ma prawo do różnych uczuć, które nim targają, ponieważ sytuacja jest trudna.

Informacje, które docierają do nas bywają bardzo różne, powodują lęk a wtedy mamy tendencję do zniekształcania myśli i przewidywania dodatkowej katastrofy, ważne żeby być w tedy uważnym na komunikaty, które kierujemy do dziecka i innych wokół. Lepiej skupić się na tym co tu i teraz, nie wybiegać daleko w przyszłość.

Bądźmy uważni na zmiany zachowania u dziecka , ponieważ mogą one w różny sposób przetwarzać trudne informacje . Mogą być zamyślone, spięte, rozkojarzone, pod takim zachowaniem przeważnie kryje się cierpienie, emocje z którymi dziecko nie potrafi sobie poradzić. Jak dotrzeć do dziecka w takiej sytuacji? Możemy po prostu powiedzieć, że widzimy, że w ostatnim czasie jest jakieś bardziej zamyślone, rozkojarzone czy spięte, że mamy wrażenie, że coś go martwi, albo przytłacza.

Starajmy się nie mieć cały czas włączonych wiadomości , obrazy tam pokazywane, cierpienie, śmierć często dla nas dorosłych są trudne a dzieci mogą nie być w stanie tego przetworzyć. Filtrujmy pokazywane treści, czasem to co zobaczymy nie da się już ,,odzobaczyć”.

Pokażmy dziecku jak radzić sobie z nagromadzonym napięciem, poprzez aktywność fizyczną , pobyt na świeżym powietrzu. Wprowadźmy ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne, które pomogą nam uwolnić gromadzące się napięcie, jest to tez czas, który możemy spędzić z dziećmi i razem próbować prostych ale bardzo skutecznych ćwiczeń oddechowych.

Zaplanujmy czas razem. Spędzanie czasu z najbliższymi daje poczucie bezpieczeństwa a jest to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Wolne chwile przeznaczmy na czas z rodziną, wspólną grę , gotowanie czy wyjście na spacer. Bądźmy RAZEM . Przytulajmy się. Normalność, zwyczajność, rutyna – róbmy to co zazwyczaj, rutyna także pozwala mieć poczucie bezpieczeństwa. Przeznaczajmy jednak nieco więcej czasu na bycie razem, wspólne aktywności. Troszczmy się o siebie nawzajem, wspierajmy się.

Przesyłam Państwu dużo wsparcia.

Edyta Nieczypor psycholog

REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ

Szanowni Rodzice dzieci uczęszczających do Publicznego Przedszkola w Murowie

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Murowie informuje, że w dniach 21. 02. 2022 r. do 07. 03. 2022 r. przyjmowane będą wnioski dotyczące ZGŁOSZENIA DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ. na rok szkolny 2022/ 2023. Dokumenty prosimy składać w sekretariacie szkoły w godzinach od 7:00 - 15:00 lub wrzucać do skrzynki pocztowej, która znajduje się przed wejściem do szkoły.

Druk wniosku wraz z załącznikiem dostępny jest w sekretariacie szkoły.

W roku szkolnym 2022/ 2023 planuje się utworzenie jednej klasy pierwszej. 

Z poważaniem, Zofia Nawrot - dyrektor szkoły

PDFZałącznik nr 4-zgłoszenie dzieci obwodowe.pdf (498,45KB)

PDFZałącznik nr 5-wniosek dla dzieci spoza obwodu.pdf (694,75KB)


LIST WOJEWODY OPOLSKIEGO W ZWIĄZKU Z INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/ 2022

PDFList Wojewody Opolskiego_inauguracja roku szkolnego.pdf (229,67KB)


Szanowni Rodzice!

Wywiązując się z obowiązku związanego z rozpowszechnianiem informacji na temat możliwości szczepień przeciwko SARS-CoV-2 dzieci z wieku od 12 do 15 roku życia informuję iż każdy zainteresowany rodzic może zaszczepić swoje dziecko na terenie Gminy Murów.

Szczepienie zaplanowane jest na 16 września 2021 r., godz. 15.00. Wyznaczonym miejscem na szczepienie jest Sala Gimnastyczna w Zagwiździu. Rodzice są zobowiązani dowieźć   dzieci we własnym zakresie i być obecnym podczas szczepienia.

Rodzice zainteresowani zaszczepieniem dziecka do 8 września 2021 r. do godziny 15.00 przekazują zgodę – „Deklarację rodzica/opiekuna prawnego” - do sekretariatu szkoły do p. Jolanty Kierat lub p. Darii Tarkowskiej.

Przed wizytą w punkcie szczepień rodzic wypełnia również „Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej”.

W dniu 16 września 2021 r. zaszczepić będą się mogły również wszystkie inne zainteresowane osoby. Zapisy na szczepienia dla tych osób będzie prowadził Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Murowie (tel. 77 4214475).

W załączeniu do mojej informacji przekazuję:

- List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, pedagogów, rodziców w sprawie wykonywania szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 wśród nieletnich uczniów w wieku od 12 do 15 roku życia;

- plakat informacyjny dotyczący szczepienia uczniów, informacja dla szkół;

- plakat informacyjny dotyczący szczenienia uczniów, rekomendacje dla rodziców

- deklarację rodzica/opiekuna prawnego

- kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej

Z wyrazami szacunku- Zofia Nawrot – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Murowie

 

PDFList Ministra Zdrowia.pdf (2,59MB)

Szczepienia_uczniów_w_wieku_12-18_lat_–_informacje_dla_szkół_i_placówek_–_plakat_informacyjny.png  Szczepienia_uczniów_w_wieku_12-18_lat_–_rekomendacje_dla_rodziców_–_plakat_informacyjny.png\

DOCXDeklaracja_na_szczepienia.docx (13,09KB)

PDFKwestionariusz_wstępnego_wywiadu_przesiewowego_przed_szczepieniem_osoby_niepełnoletniej_przeciw_COVID-19.pdf (588,16KB)


Szanowni Rodzice i Uczniowie.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/ 2022, ze względu na reżim sanitarny, odbędzie się z podziałem na dwie grupy.

Harmonogram dnia jest następujący:
1. Godzina 8.00 - apel dla uczniów klas 1 - 3.
2. Godzina 9.00 - apel dla uczniów klas 4 - 8.

Apel zaplanowany jest na sali gimnastycznej. Osoby wchodzące do szkoły obowiązkowo dezynfekują ręce przy wejściu do szkoły oraz używają maseczek ochronnych.
Rodzice mogą uczestniczyć w apelu rozpoczynającym rok szkolny. Po apelu będą mieli również możliwość zobaczenia szkoły i spotkania się z wychowawcą klasy.

Świetlica szkolna będzie czynna od 7.00 do ok. 11.00.

Autobusy szkolne przywiozą dzieci na godzinę 8.00. Odwozy zaplanowane są na godzinę 10.30.

Od 2 września szkoła będzie funkcjonowała tak jak w poprzednim roku szkolnym. Rodzice przyprowadzają dzieci do drzwi. Dzieci odbierają wyznaczeni opiekunowie. Podobnie będzie po zajęciach szkolnych - opiekunowie wydadzą dzieci rodzicom oczekującym przed szkołą.

Pozostałe wiadomości związane organizacją całego roku szkolnego podam w kolejnych informacjach.

Z wyrazami szacunku.
Zofia Nawrot - dyrektor szkoły

W załączeniu REGULAMIN DOWOZÓW:PDFRegulamin dowozu i odwozu uczniów ze szkół , dla których organem prowadzącym jest Gmina Murów.pdf (322,90KB)


PODRĘCZNIKI, MATERIAŁY EDUKACYJNE, które rodzice kupują we własnym zakresie na rok szkolny 2021/ 2022

DOCXPODRĘCZNIKI I ĆWICZENIA - jmn niemiecki - religia.docx (16,26KB)


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO!!!

Szanowni Rodzice i Uczniowie.

W dniu 25.06.2021 zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się zgodnie z poniższym harmonogramem.

1. godz. 08.00 – msza w kościele w Murowie,

2. godz. 09.15 – zakończenie roku szkolnego uczniów klas 1 – 3 na placu szkolnym (wejście na plac przez budynek główny),

3. godz. 10.15 – zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 4 – 8 na placu szkolnym (wejście na plac przez budynek główny),

4. ok. godz. 11.00 – odwozy uczniów.

 

Z wyrazami szacunku. Zofia Nawrot – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Murowie


Zdrowych i spokojnych  Świąt Wielkanocnych życzy dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie PSP w Murowie.

zając.png

Szanowni Państwo, w związku z realizacją projektu OP@LSKIE DLA PODSTWÓWEK – zdalne nauczanie zbliża!, w ramach którego Samorząd Województwa Opolskiego przekazuje w sumie 4.957 laptopów do szkół podstawowych w całym regionie nasza szkoła otrzymała 8 nowych laptopów:-)

OdP_grafika_instagram.png


REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ W ROKU SZKOLNYM 2021/ 2022

Szanowni Rodzice z miejscowości Murów, Grabczok, Okoły, Czarna Woda, Kupilas

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Murowie informuje, że w dniach od 24.02.2021 r. do 10.03.2021 r. przyjmowane będą wnioski dotyczące ZGŁOSZENIA DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ na rok szkoły 2021/2022.

Dokumenty prosimy składać w sekretariacie szkoły w godzinach od 7:00 do 14:00 lub wrzucać do skrzynki pocztowej, która znajduje się przed wejściem do szkoły.

Puste wnioski wraz z załącznikiem dostępne są w sekretariacie szkoły.

W roku szkolnym 2021/2022 planuje się utworzenie jednej klasy pierwszej.

TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO w roku szkolnym 2021/2022 do klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej w Murowie:

1. Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Termin postępowania rekrutacyjnego 24.02.2021 r. – 10.03.2021 r.

Termin postępowania uzupełniającego 15.04.2021 r. – 20.04.2021 r.

2. Praca komisji rekrutacyjnej – weryfikacja wniosków.

Termin postępowania rekrutacyjnego 11.03.2021 r. – 26.03.2021 r.

Termin postępowania uzupełniającego 21.04.2021 r. – 30.04.2021 r.

3. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych:

Termin postępowania rekrutacyjnego 01.04.2021 r.

Termin postępowania uzupełniającego 05.05.2021 r.

4.Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do szkoły w postaci pisemnego oświadczenia

Termin postępowania rekrutacyjnego 02.04.2021 r. – 09.04.2021 r.

Termin postępowania uzupełniającego 06.05.2021 r. – 12.05.2021 r.

5. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nie przyjętych oraz informację o liczbie wolnych miejsc:

Termin postępowania rekrutacyjnego 14.04.2021 r.

Termin postępowania uzupełniającego 14.05.2021 r.

Z poważaniem,

Zofia Nawrot – dyrektor szkoły

PDFWniosek o przyjęcie diecka do szkoły.pdf (1,78MB)

DOCXZałacznik Nr 1 - Zgłoszenie - dzieci z obwodu.docx (165,40KB)

INFORMACJA ODNOŚNIE TWORZENIA CYBERKLASY - dla uczniów klasy VIII po ukończeniu szkoły podstawowej

IlustracjaListaSzkol.jpeg

DOCXCyberklasa - informacja na stronę internetową.docx (20,00KB)


INFORMACJA MEN ODNOŚNIE ZWOLNIEŃ LEKARSKICH DLA DZIECI  W PANDEMII

PDFZaświadczenie od lekarza dla uczniów i dzieci - pismo do Kuratorów Oświaty z prośbą o upowszechnienie informacji.pdf (188,82KB)


INFORMACJA ODNOŚNIE PROCEDUR OBOWIĄZUJĄCYCH W NOWYM ROKU SZKOLNYM NA CZAS PANDEMII

Bardzo prosimy zaznajomić się z procedurami które będą obowiązywać w nowym roku szkolnym. Znajdą je Państwo w zakładce PROCEDURY.


POWRÓT DZIECI DO SZKOŁY - COVID 19 - INFORMACJA

PDFInformacja - powrót do szkoły w okresie COVID-19.pdf (266,62KB)


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/ 2020

PDFInformacja dotycząca rozpoczęcia roku szkolnego.pdf (257,67KB)


INFORMACJA ODNOŚNIE DOSTARCZANIA ROGÓW OBFITOŚCI DLA MALUCHÓW

IMG-20200825-WA0003.jpeg


SPIS PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII I JĘZYKA NIEMIECKIEGO NA ROK SZKOLNY 2020/ 2021

(PODRĘCZNIKI, MATERIAŁY EDUKACYJNE, ĆWICZENIA,które rodzice zakupują we własnym zakresie na rok szkolny 2020/2021 )

PDFPODRĘCZNIKI I ĆWICZENIA - jmn niemiecki - religia-1.pdf (350,35KB)

 

szkoła2.jpegszkoła3.jpegszkoła4.jpegszkoła5.jpegszkoła6.jpegszkoła7.jpeg
<./div>